Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai H1 4x4 2001 - Pękająca obudowa skrzyni biegów

makary 28 Lip 2017 12:21 399 2
  • #1 28 Lip 2017 12:21
    makary
    Poziom 9  

Witam
    Mam poważny problem z ustaleniem przyczyny pękania aluminiowej obudowy/łącznika skrzyni biegów z reduktorem. Samochód kupiłem już z pękniętym tym elementem (zaznaczony w załączonym zdjęciu),pospawałem i udało mi się autem zrobić około 600km po czym pojawiło się pęknięcie w tym samym miejscu. Podczas tych 600 km zauważyłem że pojazd wpada w wibracje przy około 120km/h wiec ,kiedy skrzynia pękła po raz drugi ,przed zmontowaniem po kolejnym spawaniu oddałem do naprawy i wyważenia wału. Po tej operacji i zamontowaniu wszystkiego udało mi się przejechać całe 5 km i skrzynia pękła po raz trzeci ,tym razem w zupełnie innym miejscu.
    Macie może jakiś pomysł ,może ktoś miał podobny przypadek w samochodzie 4x4 ?

0 2
  • #2 28 Lip 2017 16:32
    manta
    Moderator Samochody

Masz włączony napęd 4x4, ale nie masz mechanizmu różnicowego między osiowego, więc nie wolno jeździć po twardym terenie. Skutkuje to zbyt dużymi naprężeniami, stąd pękająca obudowa wyjścia wału. Uszkodzony napęd, tuleja łącząca, zakleszczony rozdzielacz.

0
  • #3 28 Lip 2017 17:12
    makary
    Poziom 9  

Naped rozlaczony ,wal stoi w miejscu ,kiedy pojazd jedzie (reczne sprzegielka w piastach ),wiec to na pewno nie to.

0