Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pilarka tarczowa NEX - montaż

Mateo192 28 Jul 2017 13:42 2874 12
 • #1
  Mateo192
  Level 8  
  Witam,

  Zakupiłem pilarkę / piłę tarczową jak poniżej. Jednak nie bardzo wiem jak ją złożyć. W instrukcji żadnych obrazków, jedynie ostrzeżenia po angielsku. Proszę o podpowiedzi. Dziękuję.

  Pilarka tarczowa NEX - montaż Pilarka tarczowa NEX - montaż
 • #2
  jerry1960
  Level 36  
  Zakładasz tarczę zgodnie z obrotami,dokręcasz śrubę imbusowa i po temacie. W zestawie masz dodatkowe szczotki oraz przyrząd do równego cięcia.
 • #3
  Mateo192
  Level 8  
  Tylko pytanie jak założyć tę tarczkę?

  - śruba imbusowa (czerwony kwadrat na zdjęciu) nie luzuje się kiedy kręcę w lewo dołączonym kluczem imbusowym
  - natomiast kiedy próbuję włożyć tarczę bez luzowania miejsca na imbus uniemożliwia mi to uchwyt z lewej (fioletowy kwadrat na zdjęciu.

  Pilarka tarczowa NEX - montaż
 • #4
  jerry1960
  Level 36  
  Może tam jest lewy gwint . Uchwyt po lewej służy do uchylania osłony tarczy , przy zakładaniu tarczy musisz go nacisnąć ( uchylić).
 • #5
  Michelson
  Level 26  
  Gwint jest raczej prawy. Musisz zablokować wirnik, by odkręcić śrubę. Jest w pilarce specjalna blokada. Tu masz filmik, w każdej pilarce sprawa wygląda podobnie-Link.
 • #7
  Michelson
  Level 26  
  Ale ośka się zablokowała? Trzeba jednocześnie kręcić ośką i wciskać blokadę aż się wirnik unieruchomi. Musi puścić, może jest mocno dociągnięta.
 • #8
  Mateo192
  Level 8  
  Ośka "chodzi" luźno. Niezależnie czy wciskam dźwignię z lewej czy też nie.

  Próbowałem zrobić tak jak na podesłanym wcześniej filmiku. Docisnąć dźwignię blokującą i z tą wciśniętą dźwignią odkręcać imbusem. I nic nie idzie odkręcić, jedynie ten charakterystyczny dźwięk

  Dodano po 1 [godziny] 46 [minuty]:

  Czy ośka mogła się przekręcić ?
 • #9
  Michelson
  Level 26  
  Trzeba jedną ręką delikatnie kręcić ośką, a drugą z wyczuciem próbować ją zablokować. Blokada musi trafić specjalne wycięcie na osi, tak żebyś nie mógł nią obracać. Dopiero wtedy, przy wciśniętej blokadzie odkręcasz imbusem. Chyba, że to sprzęt z jakiejś niskiej półki cenowej, i być może coś jest nie tak z tą blokadą.
 • #10
  Mateo192
  Level 8  
  W końcu się udało. Śruba tarczy mocno trzymała pomógł WD40. Ale jest kolejny problem mianowicie dola blokada tarczy ( ta ruchoma). W jaki sposób mogę zablokować dolną blokadę? cały czas trzymać drugą ręką i ciąć, przyznacie, że niezbyt wygodna perspektywa.

  Jest tak:
  Pilarka tarczowa NEX - montaż

  Chciał bym żeby podczas pracy cały czas było tak:
  Pilarka tarczowa NEX - montaż

  Jak to uzyskać bez ciągłego trzymania ręką ?

  pozdrawiam
 • #11
  jerry1960
  Level 36  
  Osłona ma się sama uchylać przy cięciu deski , powyższe spowodowane jest BHP. Nie powinno blokować się osłony w pozycji otwartej jak na drugim obrazku ona ma sama się uchylać i wracać do pozycji zamkniętej.
 • #12
  Mateo192
  Level 8  
  Dokładnie, dodatkowo osłona dolna odbija trociny na wyjściu przy cięciu drewna dzięki czemu ładnie zbierają się w kupkę.

  Pilarka tania, ale świetnie spełniła swoje zadanie. Jestem w stanie zaoszczędzić kilka godzin w porównaniu do ręcznej małej siekierki.

  Aha i w przypadku tego modelu należało nasadki na tarczę rozprowadzić po obu stronach, jeżeli tego nie zrobimy tarcza tnąca nie będzie się obracać.

  Dziękuję wszystkim za udział w temacie, temat rozwiązany pozdrawiam
 • #13
  Mateo192
  Level 8  
  W przypadku tego modelu należało nasadki na tarczę rozprowadzić po obu stronach, jeżeli tego nie zrobimy tarcza tnąca nie będzie się obracać.