Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak LTE po wymianie konwertera na Unicable w Cyfrowym Polsacie

julianl 28 Lip 2017 16:37 1206 3
  • #1 28 Lip 2017 16:37
    julianl
    Poziom 10  

Witam,

Mam problem z internetem LTE po tym jak w istniejącej instalacji satelitarnej wymieniłem konwerter anteny na UNICABLE QUAD (Inverto - IDLB-QUDL42-UNI2L-OPP).

Moja konfiguracja to:
    Wszystko na jednym kablu:
    Antena salelitarna --> ODU-100 --> IDU 100 --> EVOBOX PRV

I wszystko działało jak należy do chwili gdy wymieniłem konwerter z Uniwersalnego na Unicable (aby w końcu skorzystać z możliwości tunera).
    Po zmianie sygnał TVSat działa zgodnie z oczekiwaniem - włączając wszystkie dodatkowe możliwości tunera EVOBOX.
    Niestety IDU przestał komunikować się z ODU. Komunikacja pojawia się na kilkanaście sekund po czym znika - i tak w kółko. W efekcie internetu brak :(

Po przełączeniu w konwerterze kabelka z gniazda złotego na gniazdo 1 (uniwersalne) internet działa prawidłowo - telewizja działa - ale niestety już nie jako unicable ale universal - czyli wróciłem do punktu wyjścia uboższy o 200 zł

Czy macie może jakieś sugestie albo pomysły co z tym zrobić?

pozdrawiam

Julek

0 3
  • #2 28 Lip 2017 16:52
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Pytaj właściciela tego szajsu IDU-ODU100 czyli Cyfrowy Polsat. To on zobowiązał się że to ich cudowne rozwiązanie ma działać więc niech sie teraz z tego wywiąże. Sprzęt nie jest twój tylko w dzierżawie.Sam pomysł aby brać toto w dzierżawę od CP i płacić czynsz był od początku poroniony. Wersja ODU100 jest tragiczna, działa tylko na LTE1800 na dodatek z ograniczona prędkością do 30Mb/s. Tymczasem CP korzysta z sieci LTE1800Aero2 z DL do 150Mb/s oraz z LTE800 Sferii z DL do 37,5Mb/s. Agreguje też te pasma LTE czyli LTE-A 1800+800. Ale tego nie obsługuje nawet ten ich IDU-ODU200. Nie rozumiem ludzi którzy biora taki szajs który nie wykorzystuje nawet możliwości sieci LTE operatora. a na koniec to pewnie pomoże połączenie IDU z ODU osobnym kablem koncentrycznym z pominięciem dekodera i anteny satelitarnej.

0
  • #3 28 Lip 2017 17:15
    julianl
    Poziom 10  

Dzwoniłem. I miła Pani poinformowała mnie, że mam źle przygotowaną instalację :) Tzn. talerz anteny satelitarnej jest za blisko anteny ODU (faktem jest, że są blisko siebie - ok 30-50 cm).
    Może coś w tym jest, że konwerter podłączony w trybie Unicable zakłóca pracę anteny ODU.
    Poinformowałem Panią, że to nie ja dokonywałem instalacji anteny - tylko instalator przysłany w ramach usługi właśnie przez firmę POLSAT :)
    Pani odpowiedziała, że to nie oni wykonują instalacji tylko podwykonawcy - i mogę składać reklamację ale nie na Polsat ale na podwykonawcę :)

Ot i tyle. Chyba trzeba inaczej zacząć rozmawiać

0
  • #4 28 Lip 2017 18:33
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

To złóż reklamację że ci nie działa ich zestaw IDU-ODU100 którego są właścicielem i niech oni ci to naprawią. To jest ich obowiązek, sprzęt jest na użyczenie i to po ich stronie leży przywrócenie do działania. Płacisz im za to dzierżawę. Zanieś im to do punktu i powiedz ze nie działa.A pani wygaduje bzdury, przecież oni się chwalą tym szajsem przez Ibisza i ma to być montowane obok anteny satelitarnej. Gdzie tu napisane jest inaczej http://www.cyfrowypolsat.pl/CMS/media/img/v4/...ternet-domowy-instrukcja-obslugi-15012014.pdf ? Ma być nie dalej jak 10m od anteny ale nic nie napisane ile wynosi minimum.

0