Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SE55M580EU - nie pobiera wody

zielinskii 28 Lip 2017 17:35 498 1
  • #1 28 Lip 2017 17:35
    zielinskii
    Poziom 14  

Witam, zmywarka działała prawidłowo aż do momentu, gdy powinna ponownie nabrać wodę do płaszcza po wcześniejszym wylaniu.
    Nabrała tylko trochę wody i pracowała można powiedzieć na sucho.

Teraz gdy włączam ponownie program to zmywarka powinna nabrać do płaszcza wodę, następnie przelać z całego płaszcza do zmywarki i zacząć pracę, ale tu jednak jest problem, bo w momencie poboru wody od razu włącza się prawy elektrozawór pod płaszczem i woda leje się bezpośrednio przez hydrostat z tym, że tylko trochę i zaczyna myć. Nawet jak odłączę elektrozawór, to nabierze się max tylko połowa płaszcza, to też trochę dziwne, bo powinien nabrać się cały.

W razie czego to już nie pierwsza zmywarka którą naprawiam i wszystko jest wyczyszczone. Podmieniłem elektrozawór i przełączniki na hydrostacie, ale problem ten sam. A to przeważnie pomagało jak był problem z poborem wody, ale nie tym razem.

Zastanawia mnie, czy winna nie byłaby płytka, bo na programie 70 stopni jakby trochę zaparował wyświetlacz od środka.
    Płytkę sprawdzałem, ale nic nie widać by się uszkodziło. Ale jeśli płytka, to co dokładnie mogło się stać?

Najdziwniejsze jest to, że elektrozawór od razu się włącza jak zmywarka zaczyna pobierać wodę. Nawet nie zdążyło by się zrobić ciśnienie aby miał się włączyć.

Spróbuję jeszcze zamienić całą płytkę z dobrej zmywarki, jeśli znajdę taką samą.

Podłączyłem taki sam panel z płytką 100% sprawny lecz problem ten sam. Elektrozawór włącza się razem z poborem wody, nawet jak go odłącze to napełni się do max połowy płaszcz i włącza się pompa.

Wymieniłem dodatkowo wąż oraz płaszcz. Problem dalej ten sam. elektrozawór włącza się od razu.

0 1
  • #2 31 Lip 2017 13:43
    zielinskii
    Poziom 14  

Problem rozwiązany. Wymieniłem jeszcze cały pojemnik na sól ale i to dalej nic nie pomogło. Wymieniłem cały hydrostat i wszystko zaczeło działać ale i tak tego nie rozumiem skoro wymieniałem 2 mikroprzełączniki i dalej pojawiał się ten sam błąd. Oba hydrostaty były czyszczone i były identyczne, nic w żadnym nie brakowało. Ale tylko 1 działa poprawnie i płaszcz się napełnia a na 2 identycznym tak samo wyczyszczonym i na tych samych przełącznikach nie działa.

0