Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pliki zaszyfrowane przez ransomware enigma, rozszerzenie AES

quiet 28 Lip 2017 18:20 819 6
  • #1 28 Lip 2017 18:20
    quiet
    Poziom 17  

Witam,
    czy ktoś spotkał się z ransomware ENIGMA? Znajoma złapała infekcje i pliki zostały zaszyfrowane, mają rozszerzenie AES. W załączniku plik tekstowy jaki pojawił się przy zaszyfrowanych plikach.

0 6
  • #3 28 Lip 2017 18:57
    quiet
    Poziom 17  

Czyli nici z odzyskania danych. Niestety użytkownik wyłączył "poprzednie wersje" i przywracanie systemu.
    Za pomocą programów typu recovery również brak efektów.

0
  • #4 28 Lip 2017 19:02
    Kolobos
    Spec od komputerów

Nauczy sie na przyszlosc, zeby robic kopie (na innych nosnikach).

0
  • #5 28 Lip 2017 19:04
    quiet
    Poziom 17  

A to wiesz..można trąbić i trąbić..a antywirus zamula dlatego nie używa..jednym słowem brak słów..

0
  • #6 13 Gru 2017 21:13
    wojtek-72
    Poziom 7  

Podobna przykrość spotkała również mnie (u mnie nazywają się VORTEX RANSOMWARE lub Support Polski Ransom).
    Nie wiem jak zakończył się twój problem (może napiszesz), mój póki co trwa.
    Po bezskutecznych próbach odzyskania danych przeze mnie, pomimo negatywnej opinii znajomych postanowiłem zapłacić równowartość 100$ (trzeba było wymienić je na bitcoiny).
    Wcześniej odkodowali mi 2 pliki aby uwiarygodnić swoją propozycję, przesłali jednocześnie instrukcję jak i co robić.
    Zdecydowałem się na ten krok , bo zaszyfrowane dane były dla mnie cenniejsze niż te 400zł (przynajmniej ich odzyskanie a raczej odtworzenie w moim przypadku to czas ok 1m-ca). Na szczęście dane osobiste mam na przenośnych dyskach.

Po zapłacie kontakt się skończył nie mam 400zł oraz kodów do plików (przynajmniej na razie milczą).
    Komunikat jaki zostawili (w załączeniu) na moim komputerze jest niemalże taki sam jak w twoim przypadku (zmieniają w zasadzie maile kontaktowe)

Krótko mówiąc jeżeli ktokolwiek będzie zdesperowany to przestrzegam: NIE PŁAĆCIE IM bo nie wiele to zmieni.

Jeżeli coś drgnie w mojej sprawie to dam znać.

0
  • #7 13 Gru 2017 21:16
    quiet
    Poziom 17  

Ja poległem i odpuściłem temat.

0