Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Briggs & Stratton XTE 55, z jakiego modelu będą pasować części?

28 Jul 2017 18:29 1923 3
  • Level 4  
    Witam.
    Parę dni temu za 40zł udało mi się kupić widoczną na zdjęciach kosiarkę z nowym filtrem powietrza i naostrzonym norzem :D Na tabliczce znamionowej widnieją informacje że jest to model XTE 55 o mocy 4kW, czyli 5,5KM, rok produkcji 1996 itp.
    Jedyne co do tej pory w niej wymieniłem to profilaktycznie olej. Odpala bez problemu, nie kopci, jedyne co jest problem z regulacją obrotów. Sprężynka gaźnika jest za mocno wyciągnięta i nie odbija przepustnica, bo ma za słaby naciąg. Od jakiego modelu będzie pasować ta sprężynka? Z tego co wiem, to jest to poprzednik serii 625.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 4  
    lisekey wrote:
    Jak zauważyłeś sprężynka nadaje się od każdego silnika briggsa 625 pochodnego starego quantuma.

Już wiem, zamówiłem na Allegro i regulator działa.
    http://allegro.pl/sprezyna-regulatora-obrotow...jkyZjE3NjJjYmRiODlhNmYzMzgyZjU5NzBlM2RlZTY%3D
    Tylko mam teraz inny problem. Po puszczeniu rączki kosiarka nie gaśnie, tylko chodzi na wolnych obrotach. Wtedy muszę sam dopchnąć te mocowanie drutu od tej rączki, albo zdjąć fajkę ze świecy, żeby zgasła.
  • Level 14  
    Do mocowania hamulca do którego jest zapięta linka idzie czarny kabelek który po puszczeniu powinien stykać do masy co powoduje braku iskry co daje gaszenie silnika. Ściągnij górną osłonę i popatrz czy wszystko w porządku.