Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec grzewczy na gaz do małego bliźniaka

Pawel198.4 28 Lip 2017 18:39 675 6
  • #1 28 Lip 2017 18:39
    Pawel198.4
    Poziom 1  

Cześć!

Mam do Was pytanie. Mieszkam w nowym bliźniaku (92m2) z jednym piętrem. Obecnie posiadam piec Beretta Junior. Piec niestety nie zbyt dobrze się sprawuje:

-> jest zwłoka w doprowadzaniu ciepłej wody
    -> piec "nie jest w stanie" dogrzać wody do odpowiednio wysokiej temperatury
    -> piec ma tendencje do wyłączania się gdy zbyt dużo urządzeń "pobiera" z niego ciepło

Tak więc zapadła domowa decyzja o wymianie pieca. Z racji iż zdajemy sobie sprawę, że woda w okolicy ma dużo kamienia należy także zamontować uzdatniacz wody. Otrzymaliśmy poniższą wycene:

Zestawienie kosztów:
    1.VIESSMANN Vitodens 111-W 19 kW z wbudowanym zasobnikiem o poj.46 litrów, z uchwytem ściennym z kompletną armaturą odcinającą i zaworem gazowym: 7500 zł brutto
    + montaż 1200 zł netto
    + materiał 700 zł netto
    + adapter i część komina 550 zł netto
    Uruchomienie 0 zł

2.Stacja uzdatniania wody Aquahome fit z montażem + koszt materiału 2800 zł brutto

Razem : 12946 brutto

Wydaje mi się to bardzo dużo. Czy sądzicie?

-> Czy dobrany piec jest właściwy?
    -> Czy dobrana stacja jest właściwa
    -> Co z cenami? Nie wydają się Wam wysokie?

Z góry dziękuje za każdą pomoc i uwagę.

• #2 28 Lip 2017 18:56
    FankyKoval
    Poziom 10  

U polskiego producenta taki kociołek to około 4 tys. Dla 90 m2 trzeba szukać czegoś z modulacją od 2 kW .Dla komfortu wody ciepłej zasobnik około 100 l, do tego kociołek 2-20 kW i będzie pięknie śmigać.
    Na uzdatnianiu wody się nie znam.

• #3 28 Lip 2017 21:50
    waldekel
    Poziom 27  

46 l cwu to trochę za mało, 120l to dopiero jako taki komfort cwu. Do co tak jak pisze FankyKoval modulacja od paru kW.

• #4 28 Lip 2017 22:15
    BUCKS
    Poziom 25  

Raczej każdy ma licznik na wodę, więc sugeruję zrobić test ile wody zużywa każdy domownik na kąpiel wtedy da Ci to jakieś wyobrażenie jaki potrzebujesz zbiornik na c.w.u., aby spokojnie dwie, trzy osoby mogły się umyć wieczorem jedna za drugą. Sensowna ilość wody to 80l lub więcej w zależności od dostępności miejsca i zwyczajów domowników.
    Kondensacyjnego Termeta kupisz za ok. 4 tys. zł.

Jeśli mowa o nowym budynku według aktualnych wymogów dotyczących energooszczędności to w zasadzie każdy kocioł będzie przewymiarowany ale im mniejsza moc minimalna to w twoim wypadku lepiej. Moc maksymalną możesz wykorzystać tylko do grzania c.wu., bo na c.o. w ostre mrozy wystarczy Tobie maksymalnie kilka kW.
    Nie wiem na ile Twój post dotyczy c.w.u. a na ile c.o., bo nie jest to jednoznaczne ale jeśli masz kilka metrów do punktów poboru to zawsze będzie zwłoka, mniejsza przy bojlerze lub większa przepływowym podgrzewaczu wody ale będzie. Musiałbyś mieć oprócz bojlera, czy wbudowanego zasobnika tzw. cyrkulację c.w.u. wtedy kosztem ciut większego zużycia energii miałbyś ciepłą wodę zaraz przy kranie. Ale to wymaga poprowadzenia dodatkowej rurki do każdego kranu, czyli masz mały remont w domu i kucie ścian.

• #5 30 Lip 2017 00:06
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

waldekel napisał:
    46 l cwu to trochę za mało, 120l to dopiero jako taki komfort cwu. Do co tak jak pisze FankyKoval modulacja od paru kW.

Kolego podany kocioł jest dwufunkcyjny i zapewne z zasobnikiem warstwowym, wiec wystarczy.
    Osobiście wieśmana bym kupował za te pieniądze jak bym tyle samo zarabiał, ale w euro, a nie w złotówkach.
    Za 7,5 koła mam dwa takie kotły ( może nie tak ładnie wykonane jak wiesmann) i wcale nie wiele gorsze od strony użytowej.
    Wspomniany "krajowy" producent oferuje kocioł dwufunkcyjny za 3000 zł + Komin przez ściaanę+ dowolny zbiornik warstwowy z wolnego rynku daje powiedzmy max 4500 brutto.
    Zmiękczacz do wody robiony jest wg wzoru na USA i naklejony znaczek wiesmanna. Normalnie bez tego znaczka kupisz za 1500-2000 z filtrami z zapasem na Twoje potrzeby

• #6 31 Lip 2017 11:25
    serwo66
    Poziom 24  

VIESSMANN Vitodens 111-W 19 kW to pomyłka jego moc min to 6 kw, a do mieszkania na ogrzewanie centralnego potrzeba ok. 7-8 kw przy temp. zewnętrznej - 20 stopni. Taktowanie tego kotła w tym mieszkaniu to standart, czyli zero ekonomi. Jak pisali wyżej patrz na kocioł z jak najmniejszą mocą min. Mam b. duże doświadczenie na starych kotłach gazowych termeta z wbudowanym zasobnikiem na ciepłą wodę 35 lt i powiem że nie ma żadnego problemu z ciepłą wodą pod warunkiem że niema wanny narożnej. Teraz te stare kotły zastępuje nowym Termetem integrą II z wbudowanym zasobnikiem 45 lt o mocy od 2,8-25 kw i każdy klient mówi że z ciepłą wodą jest jeszcze lepiej niż w starym kotle.

• #7 11 Sie 2017 14:01
    wnoto
    Poziom 30  

Sorry nowy piec i tak nie domaga ?
    Gdzie jest ten co go instalował. Niech poprawi fuszerkę.
    Co znaczy zbyt dużo urządzeń ?

Stacja uzdatniania w tej cenie ... to sporo za dużo. Rzeczywiście masz twardą wodę ? jak bardzo ?
    Generalnie ja mam taki za 2000 zł i sobie chwale - ma już kilka lat.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo