Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z obrazem - Karta nie wysyła obrazu do monitora

28 Lip 2017 20:46 1020 20
  • Poziom 4  
    Witam!

Utworzyłem konto specjalnie, żeby opisać moj problem ponieważ nigdzie nie znalazłem podobnego problemu (a siedziałem dzisiaj cały dzień w pracy na forach przeglądając tematy), tzn. znalazłem kilka zbliżonych problemów ale po zastosowaniu się do porad nie przyniosły skutku.
    O co chodzi?
    Złożyłem komputer i po uruchomieniu zainstalowałem windowsa (już w trakcie instalacji wyłączał się obraz). Po uruchomieniu następnego dnia wyświetlił się standardowy ekran rozruchowy z biosu a następnie obraz znikał, monitor nie dostawał obrazu z karty graficznej. Wyjąłem kartę i podłączyłem monitor do płyty głównej i zadziałało bez problemu, zainstalowałem sterowniki jakie dostałem na płytach i dalej nic.

Oto lista moich podzespołów:
    Procek: Intel i7-7700K
    Płyta główna: MSI B250M PRO-VDH
    Karta graficzna: MSI GeForce GTX 1050 TI 4GT OC
    Dysk: GOODRAM 240GB
    Ram: 8GB 2400MHz
    Zasilacz: SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze

Działania, które już wypróbowałem:
    Ustawienie w biosie na Gen2 i Gen1 - po ekranie rozruchowym pojawiło się naprawianie systemu (od wciskania przycisku zasilania) ale po tym nic dalej, tylko brak sygnału
    Myślałem, że to wina płyty to ją zresetowałem wyjęciem baterii ale nic to nie dało
    Później myślałem, że może slot pci express jest uszkodzony, ale w menedzerze urządzeń karta jest widoczna (to chyba wyklucza moje podejrzenie)
    Nie pamiętam czy coś jeszcze robiłem, chyba nie.

Teraz myśle, że może to być wina zasilacza ale do potwierdzenia tego potrzebna mi jest jakiś łebski doradca z tego forum,

Proszę o pomoc :D
  • Poziom 18  
    Zasilacz nie jest z najwyższej półki ale powinien dać radę (karta wymaga 400watt).
    Do karty podłączyłeś dodatkowe zasilanie?
    Bez Geforca wszystko jest w porządku? Problem jest tylko jak założysz grafikę tak?
  • Poziom 4  
    Ta karta nie ma wejścia na dodatkowe zasilanie, wentylatory się kręcą cały czas. Kartę mam wpiętą do płyty cały czas ale w biosie wybrałem zintegrowaną i na zintegrowanej wszystko normalnie działa (teraz właśnie korzystam z tego komputera) a jak przełączę na geforca i podłącze monitor do karty to jest tylko ten pierwszy ekran rozruchowy i możliwość wejścia do biosa i chodzenie po biosie i nic więcej.
  • Poziom 18  
    To zaktualizuj biosa do najnowszej wersji tylko wyjmij przedtem grafikę ze slotu\
    Żeby sprawdzić czy zasilacz wyrabia musiałbyś mieć miernik i mierzyć napięcia na bierząco z molexów
  • Poziom 4  
    Zaktualizowałem ale niestety dalej to samo przy pierwszym uruchomieniu nawet miałem sygnał z głośniczka (1 długi 2 krótkie) o błędzie karty graficznej. Ale dziękuje za odzew.
  • Poziom 4  
    Monitor ma niestety wejście vga i jest podpięty przez adapter do hdmi.
    W trybie awaryjnym działa, właśnie włączyłem.
    Sterowniki zainstalowałem
    Z linuksem nie wiem o co chodzi
  • Poziom 4  
    Spróbuj ze starszymi wersjami sterowników
  • Poziom 37  
    Witam,
    - adapter HDMI-VGA moj pierwszy podejzany, obsluguje tryb standardowy a po przelaczeniu rozdzielczosci sobie nie radzi.
    - Linux live - nagrywasz na usb dowolnego linuxa w wersji live np. Mint czy ubuntu, bootujesz i jak uzyskasz obraz pulpitu podobny do windowsowego to wszystko jest OK.
    - trub awaryjny windows dziala ?
    Pozdrawiam
  • Poziom 4  
    Misiek zainstalowałem najstarszy sterownik jaki znalazłem na stronie nvidii i dalej nic.

Viayner
    Podłączyłem do telewizora z hdmi i to samo
    Tryb awaryjny działa
    Z linuksem za chwile spróbuje

Ejj a do tego linuksa potrzebuje pustego pendriva żeby go zbootować? To musze opróżnić jednego
  • Poziom 43  
    Tak, potrzebujesz.
    Podmień ten zasilacz, bo nie cieszą się zaufaniem. Przynajmniej u mnie.
    Karolek2222 napisał:
    Teraz myśle, że może to być wina zasilacza ale do potwierdzenia tego potrzebna mi jest jakiś łebski doradca z tego forum,

Miernik Ci jest potrzebny nie doradca:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html
    Kartę sprawdź w innym PC.
    Czy masz aktualny BIOS? Nr jest na 3ciej zakładce CPU-Z. Tu masz link do hostingu elektroda.pl:
    https://obrazki.elektroda.pl
  • Poziom 4  
    safbot1st niestety nie mam możliwości sprawdzić karty w innym PC, a bios mam na pewno aktualny.

Odpaliłem linuxa i pulpit się pojawił i już miałem nadzieje ze będzie OK jednak po minucie ekran zgasł i przypomniało mi się, że tak samo było pierwszego dnia na windowsie w trakcie instalowania sterowników ekran się wyłączył, poczekałem jakiś czas, żeby mieć pewność, że sterowniki się zainstalowały i go zresetowałem.

Dodano po 1 [godziny] 14 [minuty]:

Dobra, teraz to już jestem lekko zdenerwowany. Pomyślałem, że coś jest nie tak ze sterownikami bo w pewnym momencie w menedzerze urządzeń miałem komunikat, że urządzenie nie działa poprawnie i kod 31, odinstalowałem urządzenie i po ponownym uruchomieniu miałem zainstalowany jakiś inny sterownik niż do tej pory miałem, kiedy przełączyłem w biosie na karte i spróbowałem uruchomić karta zaczęła głośno brzęczeć, później brzęczała nawet jak obraz był na zintegrowanej a karta nie była niczym obciążona i musiałem ją wyjąć.

Myślicie, że karta jest walnięta? W każdym trybie, w którym obraz na niej działał (czyli Windows pierwszego dnia, tryb awaryjny i linux dzisiaj) działał tylko chwile ok. 1-2 min i później się wyłączał.
  • Poziom 4  
    To możliwe, że menedżer urządzeń widzi umarłą kartę i we właściwościach jest komunikat "To urządzenie działa poprawnie."?
    Kupiłem ją tydzień temu w x-komie, myślisz że mogliby mi ją wymienić?
  • Poziom 4  
    Podłączałem do telewizora z HDMI i też nic nie dało. Teraz instaluje system od nowa i spróbuję jeszcze raz. A jutro jadę do x-komu.
  • Poziom 4  
    W Łodzi w C.H. Sukcesja mają otwarte w godzinach centrum czyli odpowiadając na Twoje pytanie - tak, mają otwarte w niedzielę :D
  • Poziom 43  
    Karolek2222 napisał:
    karta zaczęła głośno brzęczeć

Jesteś na 100% pewien, że to karta brzęczy, a nie np. PSU?
    "Xcom" jeśli tylko jest w stanie sprawdzić, wymienia buble od ręki.
  • Poziom 4  
    Byłem w x-komie, powiedzieli, że zrobią wymianę tylko muszę czekać do środy aż dostarczą kartę do salonu
  • Poziom 4  
    Karta wymieniona. Komputer uruchomił się, ale ekran był w innej rozdzielczości niż normalnie, w menedżerze urządzeń karta widniała jako karta Microsoft (nie rozpoznano jej od razu), po kilku minutach ekran mignął i rozdzielczość była normalna a w menedżerze urządzeń już normalna nazwa karty i zainstalowany sterownik.

Wszystko śmiga jak należy, odpaliłem nawet program do grafiki 3D Autodesk Inventor Professional i działa bez zarzutów.

Także dziękuje wszystkim za porady i do miłego :))