Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Hotpoint Ariston LST 329 - Nie wylewa wody, miga błąd "3"

sulti 28 Lip 2017 22:15 618 0
  • #1 28 Lip 2017 22:15
    sulti
    Poziom 2  

Cześć.
    Zaczęło się od tego, że dwa razy poprawiałem wypadające kabelki z elektrozaczepu uwalniającego tabletkę. Za drugim razem podciągnąłem te kabelki pod podkładkę biegnącej nieopodal śrubki, żeby się tak łatwo nie wypinały.
    Jak się dziś okazało izolacja z jednego z przewodów się starła pod tą podkładką i zasilanie które się na przewodzie pojawia poszło w masę wybijając różnicówkę (w trakcie zmywania). Rozebrałem to znów, zaizolowałem przewody i poskładałem do kupy.

Włączyłem zmywarkę, z bezpiecznikami już spokój, ale niestety po załączeniu jakiegokolwiek programu zmywarka nie chce spuścić wody, która aktualnie zalega na dnie. Po włączeniu programu i zamknięciu zmywarki jest normalny sygnał - start programu, ale potem cisza (choć wydaje mi się, że słychać ciche pyknięcie). Jednak po kilku minutach włącza się krótki sygnał i na wyświetlaczu zaczyna migać dioda "power" i cyferka "3" (migają dość szybko). Jest jakaś szansa na odratowanie sztuki?
    Pozdrawiam,
    Janusz

===edit===

Mały update sytuacji, dostałem się do pompy zmywarki zgodnie z instrukcjami z postu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1793837.html#8620740
    Okazuje się, że na styki silnika pompy dostarczane jest ciągle zasilanie 230V od momentu załączenia zmywarki do sieci (bez włączania jej na panelu).
    Silniczek na samym początku czasem zrobi pół obrotu, czasem w ogóle i zostaje już tak buczeć. Jak go dziś wyjąłem to był gorący.
    Czy to zawęża może obszar podejrzanych elementów i skraca drogę do naprawy?
    Od czasów studenckich nie stałem tyle z garami przy zlewie co wczoraj wieczorem ;-)

Pozdrawiam.

===edit2===

Sprawdziłem jeszcze samą pompę - po bezpośrednim podłączeniu do sieci 230V działa jak szalona, więc usterkę pompy (wirnika, kondensatora, uzwojenia) mogę chyba odrzucić.
    Natomiast sprawdziłem jakie napięcie jest w takim razie na pompie w momencie kiedy podłączam zmywarkę do sieci i kiedy pompa próbuje startować - napięcie wtedy wynosi 49 - 50 V.

Pozdrawiam w gorący niedzielny wieczór :)

0 0
  • Sklep HeluKabel