Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE49K5579SUXZG - nie odbiera sygnału SAT

kro0p3k 29 Lip 2017 10:02 501 7
  • #1 29 Lip 2017 10:02
    kro0p3k
    Poziom 2  

Hej,

Witam wszystkich, założyłem tutaj konto, bo jak możecie się domyślić mam pewien problem.

Mianowicie, od pewnego czasu jestem na emigracji u naszych zachodnich przyjaciół (?), Wszystko pięknie, ale gdy ostatnio zakupiłem antenę satelitarną - Premium X Universal Quad LNB PXQS 4 - i podłączyłem ją do telewizora - Samsung UE49K5579SUXZG - za pomocą kabla koncentrycznego (?) ze złączami 7, Antena ustawiona w tym samym kierunku co sąsiadów w koło miejsca zamieszkania, ale niestety Telewizor nie wyszukuje żadnego sygnału satelitarnego.
    Dodam również, że starałem się kręcić anteną trochę w różnych kierunkach, ale bez żadnego efektu.

Jako, że jestem w tym zielony, moje przypuszczenia padają na telewizor, gdyż posiada dekoder DVB-T, a nie DVB-S, ale czy chcąc odebrać niekodowany sygnał potrzebuje ten drugi ?

Proszę bardzo o pomoc i z góry dziękuję.

Pozdrawiam ;)

• Pomocny post
    #2 29 Lip 2017 10:32
    _kli_
    Poziom 28  

kro0p3k napisał:
    moje przypuszczenia padają na telewizor, gdyż posiada dekoder DVB-T, a nie DVB-S

Posiada DVB-S
    Samsung 49" Flat LED TV K5579 napisał:
    Digitaler Fernsehempfang (DVB)
    DVB-C/S2/T2 HD

kro0p3k napisał:
    Antena ustawiona w tym samym kierunku co sąsiadów w koło miejsca zamieszkania

Antena musi być ustawiona precyzyjnie w punkt, a nie "w kierunku".
    kro0p3k napisał:
    ostatnio zakupiłem antenę satelitarną - Premium X Universal Quad LNB PXQS 4

To nie antena, tylko konwerter. Jakiej wielkości ta antena? A tak na marginesie - po co Ci konwerter z czterema wyjściami skoro masz jeden odbiornik z jednym tunerem?
    kro0p3k napisał:
    jestem w tym zielony

Pozostaje Ci poprosić o pomoc kogoś, kto temat ogarnia lub wezwać fachowca. Na temat sposobu ustawiania anteny satelitarnej jest sporo informacji w sieci. Musisz mieć jakieś urządzenie pomiarowe lub podgląd na parametry sygnału na ekranie tv.

• #3 29 Lip 2017 10:43
    kro0p3k
    Poziom 2  

Cytat:
    _kli_ napisał:
    Cytat:
    kro0p3k napisał:
    Antena ustawiona w tym samym kierunku co sąsiadów w koło miejsca zamieszkania

Antena musi być ustawiona precyzyjnie w punkt, a nie "w kierunku".

Rozwinę trochę, antene kupiłem od sąsiadów z piętra niżej, antena stoi w tym samym miejscu tylko 1,5 - 2 metry wyżej, ustawiona w tym samym kierunku, czy kąt odchylenia od pionu w takim przypadku, będzie potrzebował konfiguracji ?

Cytat:
    _kli_ napisał:
    Cytat:
    kro0p3k napisał:
    ostatnio zakupiłem antenę satelitarną - Premium X Universal Quad LNB PXQS 4

To nie antena, tylko konwerter. Jakiej wielkości ta antena? A tak na marginesie - po co Ci konwerter z czterema wyjściami skoro masz jeden odbiornik z jednym tunerem?

Tak, jak pisałem, kupiłem od sąsiadów (przeprowadzka) dlatego nie zwracałem na ilość wyjść. Jeżeli chodzi o średnicę talerza to wynosi ona 77cm

• #4 29 Lip 2017 11:05
    _kli_
    Poziom 28  

kro0p3k napisał:
    antene kupiłem od sąsiadów z piętra niżej, antena stoi w tym samym miejscu tylko parę metrów wyżej, ustawiona w tym samym kierunku, czy kąt odchylenia od pionu w takim przypadku, będzie potrzebował konfiguracji ?

Antena stoi jak stała, czy próbowałeś ją ustawiać? Z jakiego satelity wcześniej odbierała? Z którego satelity chcesz teraz odbierać? Przy ustawieniu ważny jest odpowiedni azymut (kierunek), elewacja (odchylenie od pionu), kąt polaryzacji (skręt konwertera w uchwycie).
    http://www.cyfrowypolsat.pl/cyfrowy_polsat_montaz_zestawu_sat_instrukcja_01.pdf (Tabela w instrukcji dotyczy Polski. W Niemczech wartości będą oczywiście inne)

• #5 29 Lip 2017 11:21
    kro0p3k
    Poziom 2  

Antena stoi jak stała tylko na balkonie wyżej, nie zmieniałem żadnych wartości w kątach odchyleń. Wcześniejszy satelita to Astra 19,2E teraz ten sam + Hotbird 13E, ale próbowałem wyszukać również samą Astre.

• #6 29 Lip 2017 12:00
    _kli_
    Poziom 28  

kro0p3k napisał:
    Antena stoi jak stała tylko na balkonie wyżej, nie zmieniałem żadnych wartości w kątach odchyleń

Zmieniło się jednak miejsce montażu, więc antena wymaga ponownego ustawienia. Nie ma gwarancji że rura do której jest przymocowana ma taki sam "pion" jak poprzednia. Być może wymaga niewielkiej korekty, ale jest to konieczne. Ponadto musisz zwrócić uwagę czy w kierunku w którym teraz "patrzy" antena nie ma przeszkód w postaci wysokich drzew, budynków lub chociażby balkonów. Musisz mieć "czyste" niebo.
    kro0p3k napisał:
    Wcześniejszy satelita to Astra 19,2E teraz ten sam + Hotbird 13E

Na tym konwerterze nie ma możliwości równoczesnego odbioru Astry i HB. Do odbioru obydwu potrzebujesz dodatkowy konwerter (zez) + przełącznik diseqc lub konwerter monoblock.

• #7 29 Lip 2017 16:20
    kro0p3k
    Poziom 2  

niebo czyściutkie, szkopy pochowane, pokombinuje z ustawieniami anteny, bez odbioru do jutra, dam znać jak zadziała ;)

• #8 30 Lip 2017 21:34
    mihal2002
    Poziom 43  

kro0p3k napisał:
    antena stoi w tym samym miejscu tylko 1,5 - 2 metry wyżej, ustawiona w tym samym kierunku,

Nie pisz głupot że antena jest w tym samym miejscu.
    Było napisać że ją przeniosłeś.
    Teraz trza ja poprawnie ustawić. I tyle. Nie masz pojęcia to zaproś kogoś kto potrafi.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME