Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

20 najciekawszych projektów na Kickstarterze tego lata

ghost666 29 Jul 2017 13:18 2424 0
Automation24
 • 20 najciekawszych projektów na Kickstarterze tego lata
  Mamy właśnie lato, wiele osób używa podczas spacerów rozmaitych gadżetów technologicznych z sektora elektroniki noszonej. Przy tak ogromnej popularności tych systemów nie ma się co dziwić, że wielu inżynierów projektuje tego rodzaju systemy i stara się znaleźć finansowanie na realizację wdrożenia projektów na przykład poprzez Kickstartera, licząc na to, że ich urządzenie stanie się hitem na miarę Apple Watcha czy Oculusa.

  Obecnie rynek elektroniki noszonej dosłownie eksplodował i z roku na rok rośnie w oszałamiającym tempie, które utrzyma się najpewniej przez najbliższe kilka lat. W roku 2016 światowy rynek urządzeń noszonych wart był 22 miliardy dolarów. "Kluczowymi czynnikami wpływającymi na wzrost rynku są obecnie systemy Internetu Rzeczy i wzrastające zapotrzebowanie na coraz bardziej wyrafinowane i wysoko wyspecjalizowane urządzenia, systemy komunikacyjne" czytamy w raporcie opracowanym przez Research and Markets.

  Raport przewiduje, że do 2023 roku rynek systemów elektroniki noszonej wart będzie 97,8 miliarda dolarów. Tak duży wzrost możliwy będzie między innymi dzięki temu, że innowatorzy w ciągły sposób szukają nowych nisz i klientów oraz tworzą urządzenia zbierające coraz więcej danych. "Potencjał zbierania danych przez systemy elektroniki noszonej przekłada się na coraz lepszą wiedzę tych urządzeń na temat użytkownika i jego interakcji z otoczeniem co z kolei wpływa na kreowanie nowych aplikacji, projektów w sektorach takich jak estetyka, monitorowanie stanu zdrowia itp. i przekłada się na wzrost branży" podaje raport.

  Jedną z popularniejszych platform crowdfundinowych jest Kickstarter. Znaleźć można tam wiele ciekawych projektów urządzeń elektroniki noszonej, jakie mogą stać się bardzo popularne w najbliższym czasie. Przyjrzymy się w poniższym materiale urządzeniom i trendom, jakie panują obecnie w elektronice noszonej.

  Większość urządzeń, jakie zaprezentowane są w poniższym materiale wywodzi swój rodowód z Doliny Krzemowej w USA, ale opracowywane są w krajach na całym świecie, w Europie, Chinach - w krajach bogatych jak Wielka Brytania i uboższych jak Chorwacja. Tematyka, jakiej dotykają projekty jest bardzo szeroka, od "typowych" urządzeń związanych ze smartfonami, przenośnymi systemami audio do tak abstrakcyjnych tematów jak elektroniczne portfele czy cyfrowy make-up.

  Istotnym trendem, jaki da się zauważyć w elektronice noszonej, są systemy związane z medycyną. Urządzenia noszone mogą pomagać nam monitorować wady postawy, nawodnienie organizmu czy inne jego cechy.

  qCharge: Najbardziej zaawansowana, przenośna ładowarka Apple Watch.

  20 najciekawszych projektów na Kickstarterze tego lata


  Firma: Citius Systems
  Cel: $5 000
  Zebrano: $44 551

  "Ładowarka do Apple Watch z najnowszymi technologiami zarządzania baterią" Posiada takie funkcje jak:

  * Wydłuża czas pracy zegarka, dzięki baterii 1200 mAh.
  * Szybkie ładowanie dzięki portowi USB z wydajnością prądową do 3 A.
  * Zaawansowane algorytmy ładowania.
  * Wbudowany automatyczny system wyłączania, dla oszczędzania prądu.

  Smart Buckle: Zmień dowolny zegarek w opaskę fitnessową,

  20 najciekawszych projektów na Kickstarterze tego lata


  Firma: Smart Buckle Team
  Cel: $25 000
  Zebrano: $42 364

  "Smart Buckle zaprojektowano po to, aby móc zintegrować klasyczne zegarki w eleganckich kopertach z nowoczesną technologią, m.in. bogatym zestawem sensorów, jakie są dzisiaj standardem w systemach elektroniki noszonej". Smart Buckle to zamiennik zwykłego paska do zegarka, wyposażony między innymi w:

  * Tracker aktywności fizycznej z sensorem ruchu: żyroskopem i akcelerometrem, dzięki czemu ma możliwość zliczania kroków, pomiaru tempa marszu czy też analizy aktywności podczas snu.
  * Aplikację na smartfona, która podaje prędkość marszu/biegu, ilość spalonych kalorii czy też parametry snu.

  Pasek wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, z wykończeniami ze stali nierdzewnej. Koszt takiego paska to jedynie 39 dolarów.

  Neuroon Open: Urządzenie do wspomagania snu i stymulacji mózgu.

  20 najciekawszych projektów na Kickstarterze tego lata


  Firma: Neuroon Open
  Cel: $100 000
  Zebrano: $357 769

  "Neuroon Open to okulary do zaawansowanej stymulacji mózgu i pomiarów parametrów jego pracy. Pozwala to na lepszy, świadomy sen, głęboką medytację i uzyskiwanie więcej energii na mierzenie się z codziennymi problemami".

  Baggizmo Wiseward: gdy portfel krzyżuje się z gadżetem.

  20 najciekawszych projektów na Kickstarterze tego lata


  Inicjator zbiórki: Ladislav Juric
  Cel: $35 000
  Zebrano: $39 303

  "Baggizmo Wiseward to najmniejszy i najnowocześniejszy na świecie składany portfel. Łączy on w sobie najlepsze osiągalne na świecie systemy obrony przed hakerami, kieszonkowcami i naszym własnym zapominalstwem". W portfelu zintegrowano 10 funkcji:

  * Komunikacja Bluetooth pomiędzy telefonem i portfelem.
  * Geolokacja po naciśnięciu przycisku alarmowego.
  * Czujnik zbliżeniowy.
  * Wykrywacz upadku i czujnik bezpieczeństwa.
  * Alarm przeciwko złodziejom - wyzwalany jest zwiększeniem odległości pomiędzy nami a portfelem.
  * Lampa UV do wykrywania podrobionych banknotów.
  * Wbudowany tag RFID.
  * Możliwość programowania NFC.
  * Światło RGB o personalizowanym kolorze.
  * Bezprzewodowe ładowanie.

  WiFi Badge

  20 najciekawszych projektów na Kickstarterze tego lata


  Firma: Mr Blinky Bling
  Cel: $4 500
  Zebrano: $13 464

  Dzięki zintegrowanemu układowi ESP8266 WiFi Badge posiada możliwość połączenia z siecią bezprzewodową. Układ ten jest w pełni kompatybilny z Arduino, a do zestawu dołączony jest szkic który pozwala połączyć się ze sprzętem zintegrowanym na płytce drukowanej. Aby uprościć komunikację z systemami w Badge dodano w układzie drugi mikrokontroler ATTiny88, który zajmuje się obsługą LEDów i przycisków pojemnościowych w systemie w sposób automagiczny z punktu widzenia użytkownika. Urządzenie automatycznie skanuje SSID w okolicy i wyświetla je na ekranie OLED o rozdzielczości 128x32 i zapala odpowiednie diody na płytce, obrazujące kanał sieci WiFi. Diody te są w stanie wyświetlać także rozmaite animacje, a dzięki możliwości programowaniu układów poprzez Arduino IDE można samodzielnie tworzyć oprogramowanie dla modułu.

  f.lashes: Zabawne i interaktywne ledowe... rzęsy

  20 najciekawszych projektów na Kickstarterze tego lata


  Inicjator kampanii: Tavey Designs

  Cel: $40 000
  Zebrano: $105 562

  "Piękne, świeże i zaskakujące - f.lashes są nową generacją systemu elektroniki noszonej i interaktywnych kosmetyków".

  B2v2: Pomaga w spaniu, lepszym samopoczuciu i stabilności emocjonalnej

  20 najciekawszych projektów na Kickstarterze tego lata


  Inicjator kampanii: Lee Gerdes
  Cel: $20 000
  Zebrano: $82 346

  "Jedyna technologia, jaka rzeczywiście pomaga Ci głębiej spać i lepiej wypoczywać, poprawiając Twoje samopoczucie" - tak urządzenie opisują jego projektanci. Zauważają oni, że wiele urządzeń pozwala na monitorowanie jakości snu, ale żadne nie robi z tym nic. B2v2 ma pomagać w poprawie jakości snu - autorzy projektu mówią, że ich urządzenie pomagać ma 85%..90% użytkownikom w uzyskiwaniu lepszej jakości snu, co oczywiście przekłada się na poprawę jakości życia.

  Veosport: Bezprzewodowe słuchawki bluetooth z konfigurowalnym dźwiękiem.

  20 najciekawszych projektów na Kickstarterze tego lata


  Firma: Veosport
  Cel: $10,000
  Zebrano: $10,266

  Veosport zaprojektował zestaw wysokiej jakości słuchawek bezprzewodowych, których brzmienie można dostosować do własnego gustu. Słuchawki posiadają wbudowany korektor graficzny, który regulować można poprzez dedykowaną aplikację na smartfona. Dodatkowo słuchawki te mają mnóstwo cech, jakie są bardzo pożądane w przenośnych słuchawkach bezprzewodowych ? posiadają wbudowane aktywne usuwanie szumu, są wodoodporne (IPX7) a bateria pracuje do 8 godzin. Słuchawki wyposażono w nakładki do uszu w trzech kształtach i ośmiu rozmiarach.

  Naszyjnik NUGUNA: System dla osób które nie słyszą.

  20 najciekawszych projektów na Kickstarterze tego lata


  Firma: Veosport
  Cel: $30,000
  Zebrano: $37,084

  ?NUGUNA to urządzenie, które zapewnia bezpieczeństwo wszystkim, którzy nie słyszą dźwięków ? chwilowo, na przykład z uwagi na ochronniki słuchu lub na stałe? piszą twórcy. Urządzenie programuje się do detekcji konkretnego dźwięku (np. alarmu) i zakłada na szyję. NUGUNA po wykryciu dźwięku zaczyna delikatnie wibrować.

  Urządzenie to dedykowane jest dla wszystkich osób, niezależnie od przyczyny niesłyszenia. Idealnie nadaje się dla osób, które nie chcą lub nie mogą nosić aparatów słuchowych, a jednocześnie chcą lub muszą pozostać świadome otaczających dźwięków. Z pewnością tego rodzaju urządzenie poprawi jakość ich życia.

  ZeTime: Pierwszy smartwatch na świecie z mechanicznymi wskazówkami nad wyświetlaczem

  20 najciekawszych projektów na Kickstarterze tego lata


  Firma: MyKronoz Switzerland
  Cel: $50 000
  Zebrano: $5 333 792

  Ten zaprojektowany w Szwajcarii zegarek wyposażony jest w kolorowy, dotykowy ekran TFT, który pełni rolę tarczy dla klasycznego wskazówkowego zegarka. W ten sposób łączy prostotę klasycznego zegarka mechanicznego z możliwościami smartfona. Wyposażony jest w bogaty zestaw sensorów i pojemną baterię, która ma starczać do 30 dni pracy pomiędzy ładowaniami.

  Digitsole Smartshoe: Pierwsze na świecie inteligentne trampki.

  20 najciekawszych projektów na Kickstarterze tego lata


  Firm: Digitsole Smartshoe
  Cel: $50 000
  Zebrano: $114 747

  ?Pierwsze na świecie, automatycznie zaciskające się, ogrzewane i absorbujące uderzenie trampki?

  LVL: Pierwszy na świecie, noszony monitor poziomu wody w organiźmie.

  20 najciekawszych projektów na Kickstarterze tego lata


  Firma: BSX Athletics
  Cel: $50 000
  Zebrano: $1 186 983

  ?LVL śledzi rytm serca, poziom wody w organizmie i naszą aktywność fizyczną. Informuje on użytkownika w czasie rzeczywistym, jeśli ten musi uzupełnić poziom płynów ? podaje kiedy i ile trzeba wypić i jak dostosować aktywność fizyczną?.

  Ticwatch 2: Najbardziej interaktywny smartwatch na świecie

  20 najciekawszych projektów na Kickstarterze tego lata


  Firma: Mobvoi
  Cel: $50 000
  Zebrano: $2 085 491

  ?Najbardziej interaktywny inteligentny zegarek na rynku. Intuicyjna kontrola, pełna integracja z naszym stylem życia i unikalny system operacyjny Ticwear OS?.

  Blocks: Pierwszy na świecie modularny smartwatch

  20 najciekawszych projektów na Kickstarterze tego lata


  Firma: Blocks Wearables
  Cel: $50 000
  Zebrano: $2 085 491

  ?Block to pierwszy modułowy smartwatch na rynku?.

  W porównaniu z naszymi smartfonami w zegarku na ręce jest bardzo niewiele miejsca. Oznacza to, że firmy które je produkują muszą często dokonywać selekcji, jakie funkcje implementować w tym urządzeniu. Nie zawsze ten zestaw funkcji nam odpowiada. Dlatego też twórcy opisywanego zegarka oddają władze nad zestawem funkcji użytkownikom, oferując im modułowy zegarek.

  Podstawowym elementem zegarka jest tarcza, nazywana modułem Core. Funkcjonuje ona jako smartwatch już samodzielnie. Teraz możemy do niej dobrać dowolne moduły, jakie posiadają funkcje, które nas interesują. Moduły dopina się do tarczy jako ogniwa paska na rękę, więc miejsca jest dosyć dużo i można dołączyć do zegarka wiele różnych modułów. Można je także wymieniać, aby dostosować system do naszych aktualnych potrzeb.

  CaptoGlove: Rękawiczki będące kontrolerem do gier, systemów rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej.

  20 najciekawszych projektów na Kickstarterze tego lata


  Firma: CaptoGlove LLC
  Cel: $50 000
  Zebrano: $81 342

  CaptoGlove to pierwsze na rynku rękawiczki, będące bezprzewodowym kontrolerem do gier wideo i systemów wirtualnej rzeczywistości. Jako kontroler do gier CaptoGlove dostarcza unikatowego, immersyjnego doznania zanurzenia się w świecie gry. Idealnie nadaje się do gier wykorzystujących systemy wirtualnej rzeczywistości czy rzeczywistości rozszerzonej, takich jak strzelanki FPS, symulatory samolotów itp.

  Urządzenie podłącza się do komputera z pomocą interfejsu Bluetooth Low Energy (BTLE). Może ono działać do 10 godzin na pojedynczym ładowaniu baterii.

  AiraWear: Pierwsza na świecie bluza masująca użytkownika

  20 najciekawszych projektów na Kickstarterze tego lata


  Firma: Team AiraWear
  Cel: $50 000
  Zebrano: $75 035

  ?AirWear daje ulgę Twoim mięśniom? zapewniają twórcy. System ma wspomagać przyjmowanie poprawnej postawy ciała, delikatnie masując różne punkty naszych pleców, zapobiegając przykurczom i innym przykrym dolegliwościom. Dzięki wbudowanym sensorom układ w czasie rzeczywistym analizuje naszą postawę i dostosowuje swoje działanie do obecnych potrzeb.

  Upright Go: Popraw swoją postawę

  20 najciekawszych projektów na Kickstarterze tego lata


  Firma: Upright Technologies
  Cel: $25 000
  Zebrano: $1 118 468

  Ten drobny gadżet to kolejny pomocnik w kreowaniu poprawnej postawy naszych pleców, co ma w przyszłości zapobiec komplikacjom związanym z np. niepoprawnym siedzeniem przy komputerze.

  HelloEar Arc: Najwygodniejsze na świecie słuchawki

  20 najciekawszych projektów na Kickstarterze tego lata


  Firma: HelloEar
  Cel: $50 000
  Zebrano: $290 408

  Słuchawki Arc dostosować można w szerokim zakresie do własnych potrzeb. Oprócz wysokiej jakości dźwięku dostarczają one także dużej wygody noszenia, dzięki precyzyjnie dopasowanej do konkretnego użytkownika konstrukcji.

  Zegarek Dagadam

  20 najciekawszych projektów na Kickstarterze tego lata


  Firma: Dagadam LTD
  Cel: ?80 925
  Zebrano: ?140 000
  Dagadam to smartwatch, który łączyć ma w sobie nowoczesną technologię i wygodny, ergonomiczny kształt. Autorzy zegarka pracują nad jego projektem już od 2014 roku.

  Mindset: Słuchawki poprawiające koncentrację

  20 najciekawszych projektów na Kickstarterze tego lata


  Firma: Mindset
  Cel: $100 000
  Zebrano: $1 045 190

  Słuchawki Mindset mają analizować nasz poziom skupienia przez cały dzień, alarmując kiedy koncentracja spada. Dzięki temu nasz umysł dostraja się do rytmu pracy i w łatwiejszy sposób pozwala nam w efektywny sposób skupić się na wykonywanych zajęciach.

  Analogiczne systemy wykorzystywane są, jak piszą autorzy projektu, do leczenia ADHD czy poprawiania skupienia np. łyżwiarzy figurowych czy astronautów NASA. Teraz ta technologia dostępna może być dla każdego.

  Źródła:
  http://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1331997&
  http://www.ebnonline.com/author.asp?section_id=3219&doc_id=282820&image_number=1

  Cool? Ranking DIY
  Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11792 posts with rating 9936, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Automation24