Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partner闚

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
Europejski lider sprzeda篡 techniki i elektroniki.
Prosz, dodaj wyj徠ek elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Windows 10 Pro x64 d德i瘯 - Po updacie systemu d德i瘯 nie odtwarzany prawid這wo

vish 29 Lip 2017 16:52 516 3
  • #1 29 Lip 2017 16:52
    vish
    Poziom 7  

Po updacie systemu w okolicy 23-24 czerwca 2017 d德i瘯 pod Windows 10 Pro x64 nie jest odtwarzany prawid這wo. Mam kart zewn皻rzn Sound Blaster Z, karta zintegrowana jest w BIOS wy陰czona.

Natychmiast po tym updacie system przesta mi wykrywa i g這郾iki i s逝chawki, d德i瘯u po prostu nie by這. Przeinstalowa貫m na czysto sterowniki do karty d德i瘯owej, d德i瘯 jest, ale zniekszta販ony. W panelu sterowania Sound Blaster Z mo積a ustawi np basy i to one nie dzia豉j prawid這wo. Kiedy wy陰czam odtwarzanie bas闚, one s. Kiedy w陰czam i ustawiam ich warto嗆, s s豉bsze, ni kiedy ta opcja jest w og鏊e wy陰czona.

Narz璠zie rozwi您ywania problem闚 z d德i瘯iem Windowsa wykrywa problem z "Rodzajowym sterownikiem audio". Nawet kiedy jest on rozwi您any, problem nadal wyst瘼uje. Instaluj i odinstalowuj sterowniki audio HDMI do karty Radeon R9 390. Problem nadal wyst瘼uje. Cokolwiek nie zrobi, d德i瘯 nadal jest zniekszta販ony. Mam najnowsze oryginalne sterowniki do karty d德i瘯owej, graficznej, wszystkie update'y Windows. Problem pojawi si nagle po updacie czerwcowym Windowsa 10 i trzyma nadal. Microsoft odsy豉 mnie do Creative, producenta karty, Creative do Windowsa. To ewidentna wina Microsoftu, bo po Anniversary Update mia貫m podobny problem. Nie pami皻am wtedy, jak go naprawi貫m. Ale wszystko do tego czerwca 2017 dzia豉這 dobrze.

Czy jest jaka nadzieja samodzielnej naprawy problemu? Napisa貫m naturalnie sugesti Microsoftowi, 瞠by zaj掖 si problemem, mo瞠 kolejny update du篡 co naprawi, a na razie mo瞠 macie jakie sugestie?

• #2 03 Sie 2017 23:21
    jowyma
    Poziom 22  

Nie wiem czy to pomo瞠, ale mo積a spr鏏owa:
    (0) przeskanowa system programami sugerowanymi na Pogotowiu Antywirusowym na tym forum, a potem jakim porz康nym optymalizatorem (usuwanie 鄉ieci i b喚d闚) np. CCleaner (moj ulubiony to jv16tools, ale nie wiem czy jeszcze istnieje),
    (1) odinstalowa obecny sterownik i pozwoli systemowi operacyjnemu zainstalowa sterownik, kt鏎y sam znajdzie,
    (2) spr鏏owa r璚znie odinstalowa aktualny sterownik i spr鏏owa r璚znej instalacji starszych wersji sterownik闚 - o ile producent stworzy takowe kompatybilne z Twoim systemem operacyjnym.
    Je瞠li to bardzo du篡 problem to mo積a spr鏏owa:
    (3) odinstalowa aktualizacje Windows, po kt鏎ych wyst徙i造 problemy i przynajmniej odczeka z ich instalacj.
    (4) Inna opcja to przej嗆 na kart wbudowan i liczy na to, 瞠 za jaki czas problem zostanie rozwi您any (kolejne aktualizacje Windows, kolejne wersje sterownika do karty muzycznej). Przynajmniej sprawdzi, 瞠 na innej karcie d德i瘯owej problem nie wyst瘼uje.

• #3 04 Sie 2017 07:17
    vish
    Poziom 7  

Cze嗆, dzi瘯i!

Problem wyst瘼uje na obu kartach d德i瘯owych, w陰czy貫m na pr鏏 wbudowan.

• #4 04 Sie 2017 21:28
    jowyma
    Poziom 22  

Porady z for闚:
    (1) Je瞠li karta do Realtek to mo積a wy陰czy Dolby Digital Plus effects albo zamieni na DFX (https://superuser.com/questions/958121/realtek-hd-audio-low-and-bad-quality-sound-after-windows-10-upgrade).
    (2) Druga porada z tego samego forum to aby w陰czy "loudness equalization".
    (3) Kolejna porada to wy陰czy DTS.
    (4) Zmienic jakosc d德i瘯u na CD lub DVD.
    (5) Dla SoundBlastera:
    "IF you have a SOUND BLASTER zxr Series sound card. The software. You have to go into the Menu. Un-check the highlighted menus in the picture below. Surround/Crystalizer/Dialog Plus (disable/uncheck) Hopefully Sblaster gets an update."
    W menu ODHACZY Surroud/Crystalizer/Dialog Plus. (https://i.stack.imgur.com/sZAWx.jpg)
    (6) Jakby to nie pomog這 to polecaj wypr鏏owa starsze sterowniki z 2015 roku (http://drivers.softpedia.com/get/SOUND-CARD/REALTEK/Realtek-HD-Audio-Driver-6017786.shtml). Na karcie SoundBlastera jest opcja driver rollback, kt鏎a to robi.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME