Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Deutz Fahr Agrotron 6.30 tt - złącze diagnostyczne

29 Lip 2017 17:49 3543 14
  • Poziom 3  
    Witam zakupiłem tester diagnostyczny Texa Agri i chciałbym podpiąć Deutz Fahr Agrotron 6.30tt lecz nie mogę nigdzie znaleźć złącza diagnostycznego w traktorze.
    Może mi ktoś podpowiedzieć gdzie ono się znajduje?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 1  
  • Poziom 3  
    Dzisiaj dopiero mi przyszedł najnowasza wersja. Jak tylko zdiagnozuje kilka ciągników to dam ci znać
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 16  
    Niestety w dalszym ciągu TEXA AGRI nie jest warta tych pieniędzy !!!!
    konkretnie to nie robi nic !!!
  • Poziom 1  
  • Poziom 43  
    Żaden tester nic nie robi. Więc o co tyle hałasu?
    Trzeba umieć interpretować podawane informacje.
  • Poziom 1  
  • Poziom 43  

• Poziom 18  
    Panowie, posiadam ten INTERFEJS około półtora roku (IDC4 AGRI & OHW). Miesiąc po tym jak go aktywowałem, wyszła aktualizacja na którą jak się okazało, nie łapię się. Po kontakcie z producentem ( dystrybutor - firma z Poznania, po sprzedaży tego dziadostwa ma w przyrodzeniu wszelkie uwagi, itd, chociaż przed sprzedażą zarzekali się, że interfejs gdyby mógł to by l..a zrobił ) okazało się że za wcześnie dokonałem aktywacji i nie mam prawa do żadnych aktualizacji. Czyli zakup na zasadzie - jak jest. Do tego polska wersja językowa budzi "pewne" zastrzeżenia, np. kod błędu dla John Deere serii 6010 (niestety kodu błędu teraz nie pamiętam - dotyczył skrzyni biegów, ale został mi wpis w historii przeglądarki) który w polskiej wersji językowej mówił "Przełącznik kierunku celem transportu". ???. W pewnym momencie zacząłem się zastanawiać czy nie mam do czynienia z pojazdem autonomicznym!. Po kontakcie z producentem interfejsu, dowiedziałem się że minął już okres wsparcia technicznego i wszystko co mogę, to szukać na własną rękę, albo za grubą kasę wykupić dodatkowe wsparcie. Po dwóch dniach walki (niestety schematu do tego "jonderka" nie posiadam) okazało się że wysiadł przekaźnik. Po tym wszystkim zadzwoniłem do producenta i prosiłem , żeby sympatyczny człowiek który odebrał telefon, przekazał moje najserdeczniejsze życzenia długiej i bolesnej śmierci dla tłumacza i żeby ten, do końca swoich nędznych dni, musiał korzystać z własnych tłumaczeń.
    Dla JD 6820 dostałem błąd:
    czujnik ten na "schemacie" TEXA'y jest przedstawiony jako czujnik ciśnienia oleju skrzyni biegów. Trzeba mieć iloraz inteligencji na poziomie 180, żeby domyśleć się w czym tkwi problem.
    Dla McCormick 130 otrzymałem błąd:
    Żeby było weselej, po zmianie modelu ciągnika, otrzymujemy już na pozór właściwy komunikat:
    Tylko czym jest ta "niezwykła częstotliwość"

Posiadam całą galerię takich kwiatków.

Nie mówię że to dziadostwo, to samo zło. Ma też swoje dobre strony. Można TO zmusić do obsługi ciągników których teoretycznie nie obsługuje. Np. Agrotron 85, wczesne wersje Same Rubin (na próżno szukać złącza diagnostycznego w miejscu i formie wskazanym przez texa'e) i kilka innych.

Do tego dochodzą jeszcze opcje możliwe do wykupienia - biuletyny techniczne, dashboardi itd. za które trzeba słono płacić. Żeby było weselej, to co jest ciężko płatne w TEXA'ie, na forach rolniczych jest dostępne gratis :) - mówię tu o procedurach kalibracji podnośników, czujników pedału sprzęgła, czy skrzyń biegów .

Podsumowując, za podobne pieniądze można kupić u chińczyków interfejs z oprogramowaniem dla konktretnej grupy producentów (CNH, AGCO, itd...) i robić kilka marek od A do Z, a nie bujać się z interfejsem wielomarkowym który zamiast pomóc w diagnozie, wprowadza w błąd lub zmusza do gry w "co tłumacz miał na myśli".

Gdyby zaoferowano mi nową wersję softu za kolejne kilka kilo PLN, wolałbym małego w drzwiach ścisnąć, lub te pieniądze przeznaczyć na dziewczyny które "zawsze mogą i wszystko umią" ;)

Pozdrawiam
    BORG

P.S. Kable do texa'y można wykonać we własnym zakresie za około 1/4 ceny (mówię tu o złożeniu kabla na oryginalnych złączach)
  • Poziom 1  
  • Poziom 43  
    Jakoś tłumaczeń czasem jest mocno........ Dają to studenta humanistą do tłumaczenia za grosze. A potem takie kwiatki. Co zrobić jak język techniczny wymaga trochę innej wiedzy. Dlatego czasem lepiej zostać język natywny niż zastanawiać się co i jak.
    A niestety ze starych czasów zostało mi się że nie naprawiam taxi, dzisiaj rolników i jeszcze jedna grupa nowobogackich biznesmenów, co mają parę nowych BMW i Mietków a na placu sprzęt 20-30lat powiązany drutami i cudów za 5zł wymagają.
  • Poziom 3  
    No dobra bo mój post przerodził się w dyskusję o Texie a ja dalej niewiem gdzie szukać złącza diagnostycznego do DF Agrotron 6.30 tt i czy wgl jest możliwość podpięcia go pod tester
  • Poziom 1  
  • Poziom 3  
    Otwierałem jest panel z bezpiecznikami i przekaźnikami a złącza nie widać
  • Poziom 14  
    który rok ? diagnoza tylko przez ALLround tester texa nie ogarnie