Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen xsara picasso 2.0 hdi - brak reakcji na pedał gazu

29 Jul 2017 19:04 3441 2
  • Level 18  
    Witam autko jak w temacie trafiło do mnie na brak reakcji na pedał gazu ,wymieniłem potencjometr gazu dalej to samo.Autocom pokazał błędy które nie dają się wykasować P1614 zasilanie czujników P0190 obwód czujnika ciśnienia paliwa P0121 sygnał pedału przyspieszenia 1 P0221 sygnał pedału przyspieszenia 2 P0100 przepływomierz P0180 czujnik temperatury paliwa. Sprawdziłem instalację przejścia od czujników do sterownika , sprawdziłem zasilania czujników ok . Przypadkowo odłączyłem przepływomierz samochód zaczął reagować na gaz ale tylko do 2 tys obrotów podstawiony przepływomierz usterka wróciła .Zauważyłem także że jak odepnę czujnik ciśnienia paliwa na listwie a przepławka jest podłączona xsara także reaguje na gaz ale tak samo jak na odłączonej przepławce tylko do 2 tys.Następna sugestia to taka że jak odłączę przepławkę lub czujnik to mogę wykasować błędy pozostaje tylko jeden P0190.Niestety czujnik będę miał w poniedziałek .Za podpowiedzi kolegów będę wdzięczny,zaznaczam iż zasilania i masy sterownika sprawdzone .
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 26  
    Zwarcie na którymś z czujników lub jego zasilaniu i wtedy sterownik rozłacza napięcie na niektóre obwody