Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SN66E000EU/32 - sama się włącza

Marsi1985 29 Lip 2017 20:11 852 4
  • #1 29 Lip 2017 20:11
    Marsi1985
    Poziom 5  

Mój problem polega na tym, ze kontrolka wskazująca program ciągle miga. Zmywarka była ustawiona na programie 70 wraz ze środkiem czyszczacym w środku bez naczyń (rutynowe czyszczenie raz w miesiacu). Po zakończeniu czyszczenia zmywarka nie dała się wyłączyć.

Zresetowałam ja według instrukcji i wyłączyłam, ale problem pojawia się w momencie zamykania klapy. Słychać brzeczyk i kontrolka 70 nadal miga. Normalnie kiedy się wyłącza zmywarkę i zamyka nic nie miga. Odłączyłam ja całkowicie od prądu i potem włączyłam i nadal sytuacja nie uległa zmianie. W tej chwili stoi odlaczona od prądu i nie mam pomysłu co dalej. Żadne kontrolki awaryjne nie migają.

Wyłącza się i po ok minucie sama się włącza bez żadnej ingerencji. Co może być przyczyną? Instrukcja nic nie mówi na ten temat. :arrow: Model zmywarki to typ SD6P1S, E-Nr SN66E000EU/32. Zmywarka kupiona 6 lat temu używana raz lub dwa w tygodniu. Będę wdzięczna za każdą wskazówkę co mogło się zepsuć.
    Zmywarka Siemens SN66E000EU/32 - sama się włącza
    Dodaję zdjęcie z układem tych przycisków w tej chwili jest odłączona od prądu, ale gdy jest włączona wtyczka, a zmywarka wyłączona to i tak ciągle miga lampka przy 70 stopniach.

0 4
  • #2 02 Sie 2017 09:27
    xirtt
    Poziom 12  

Przyczyną może być zabrudzony lub wilgotny panel sterujący. Pozdrawiam

1
  • #3 02 Sie 2017 09:41
    h jaworski
    Specjalista AGD

Odkręcił bym dolny panel serwisowy i sprawdził bym czy w dolnej misie pod zmywarką nie ma przypadkiem wody .

0
  • #4 02 Sie 2017 10:31
    Marsi1985
    Poziom 5  

Póki co problem rozwiązał się sam. Włączyłam ja na program mycia naczyń na 45 stopni po skończonym myciu naczyń wylaczyla się już normalnie. Jednak zdaje sobie sprawe ze to jest do następnego razu. A w jaki sposób rozmontowac zmywarke żeby sprawdzić czy faktycznie ten panel może być zabrudzony lub wilgotny? Niestety słabo się znam na elektronice prawie wcale. Ale dziękuję za sugestie. Pozdrawiam

0
  • #5 02 Sie 2017 15:00
    h jaworski
    Specjalista AGD

Problem mógł rozwiązać się sam bo wyparowało trochę wody która wcześniej w czasie mycia preparatem do czyszczenia zmywarki spłynęła do misy pod zmywarkę . W takim przypadku zmywarka nic nie robi tylko próbuje wypompować wodę ,

0