Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SGS43E42EU - wskaźnik "kontrola dopływu wody"

29 Lip 2017 20:26 912 5
  • Poziom 9  
    Po załączeniu - zaczyna normalnie pobierać wodę. Pobierze trochę, następnie zapala się lampka kontroli dopływu wody i zaczyna wypuszczać wodę. Lampka następnie świeci się cały czas, a pralka pobiera-przestaje-wypuszcza-pobiera-przestaje-wypuszcza-etc. Nie pomaga reset, wyłączenie z gniazdka. Filtr czysty, odpływowy czysty. Ma ktoś może pomysł, co to może być?
  • Poziom 32  
    Może hydrostat "uwalony"?
  • Poziom 9  
    wojtek1234321 napisał:
    Może hydrostat "uwalony"?

No a gdzie to jest i jak sprawdzić? Jak naprawić?
  • Poziom 32  
    Centaurus napisał:
    No a gdzie to jest i jak sprawdzić? Jak naprawić?

Jest to gdzieś w tylnej części zbiornika. A jak sprawdzić i naprawić to tak naprawdę nie wiem (nie jestem specem od pralek, to tylko przypuszczenia), wiem tylko że to utrzymuje, steruje poziomem wody w pralce i jeżeli uszkodzony, niesprawny to mogą być różne perypetie z wodą i pracą pralki. Być może "wywołuje" również takie objawy jak u Ciebie.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Witam
    Autor tematu napisał o pralce a to jest przecież zmywarka. Odpowiadający na temat też się nie zorientowali że to jest zmywarka.
    Masz prawdopodobnie uszkodzony przepływomierz https://north.pl/karta/przeplywomierz-do-zmywarki-constructa--00424099-,C50-B7-CL2D-7WA.html.
    Znajduję się z on na wężu dopływowym.
  • Poziom 9  
    zibi1971 napisał:
    Witam
    Autor tematu napisał o pralce a to jest przecież zmywarka. Odpowiadający na temat też się nie zorientowali że to jest zmywarka.
    Masz prawdopodobnie uszkodzony przepływomierz https://north.pl/karta/przeplywomierz-do-zmywarki-constructa--00424099-,C50-B7-CL2D-7WA.html.
    Znajduję się z on na wężu dopływowym.

Dobrze, jest to i poruszane daje efekt, że zmywarka załapuje. Czy to można naprawić? No bo 180 za to urządzenie plus 180 za uszczelkę drzwiową 9bo też uszkodzona)- to już za drogo :-(