Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aktywny hub USB tablet. Działa tylko jedno urządzenie

29 Lip 2017 21:38 585 2
  • Poziom 14  
    Witam. Mam problem z hubem dla tabletu.

Zrobiłem rozgaleznik USB z dwóch portów. Szyny D+ i D- połączone równolegle i zasilanie również.
    Problem jest taki że wczytuje mi tylko jedno urządzenie. Przykładowo podłącze pendrive 30GB i go wczytuje i działa ale gdy podlacze drugi pendrive np. 16GB to wtedy ten pierwszy nie działa tylko ten drugi.

Jak rozwiązane sa tego typu rozdzielacze? Ze jednocześnie działają dwa urządzenia. Nie chodzi tu o zasilanie bo tablet jednocześnie jest hostem i się laduje z przetwornicy więc prądu nie brakuje.
    Czy tu już tylko pomoze kupny hub z nie wiadomo czym w środku. Dodam ze wielu użytkownikom tych tabletow normalnie działa czyli usb hub. Przewód otg Y przetwornica i piardyliard urządzeń na usb.
  • Pomocny post
    Specjalista - urządzenia lampowe
    wtełek1 napisał:
    Zrobiłem rozgaleznik USB z dwóch portów. Szyny D+ i D- połączone równolegle i zasilanie również.
    Problem jest taki że wczytuje mi tylko jedno urządzenie.

Budowa huba USB jest bardziej skomplikowana. To nie jest proste równoległe połączenie urządzeń.

wtełek1 napisał:
    Jak rozwiązane sa tego typu rozdzielacze?

Specjalizowany układ scalony. Taki hub parę złotych kosztuje...
  • Poziom 14  
    Dzieki za odpowiedź:)
    Skuszę się jednak na fabryczne rozwiązanie jak mówisz. Myślałem że tam nie ma żadnych uC i tych innych, bo widziałem kiedyś hub i było tam kilka rezystorów i kondensatorów ale to było dawno :)