Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymieniłam stary akumulator od helikoptera na nowy od drona czy to zwarcie ?

ParallelPatrick 29 Lip 2017 21:41 765 6
  • #1 29 Lip 2017 21:41
    ParallelPatrick
    Poziom 6  

Witam, od pewnego czasu zauważyłam że mój 3 letni śmigłowiec po roku stania na półce nie potrafi się unieść w powietrzu, dopiero po puszczeniu z ręki ale podnosił się i automatycznie spadał na dół. Ostatnio kupiłam drona, miałam go zaledwie 2 tygodnie w tym może 6 razy latałam i zaczął słabiej ciągnąć jednym śmigłem przez co lata pionowo i nad metr nad ziemią, po prostu starły się zębatki. Dzisiaj postanowiłam odnowić mój helikopter wyciągnęłam akumulator od drona firmy overmax 4.1 i rozkręciłam śmigłowiec wyciągnęłam stary rozlany akumulator po czym próbowałam wpiąć od drona aż tu nagle iskra, helikopter pomimo iż był wyłączony dostawał kopa i kręciły się śmigła jak szalony telepało nim, poczułam się jak bym przywracała kogoś do życia i dym jak dłużej trzymałam w gniazdku akumulator, śmierdziało w pokoju , tata chłopaka parę razy podpinał i odpinał i cały czas nim rzucało, raz się udało bez rzucania więc włączyłam po czym sprawdziłam czy będą się kręcić śmigła, owszem kręciły się ale tak mocno że aż wyleciał z ręki pociął rękę i akumulator się odpiął. Próbowaliśmy włożyć ale dalej telepanie i iskry. próbowaliśmy stary podpiąć i też to samo, czy silniczek się zjarał czy helikopter jest już do wyrzutu i czy przez to spięcie nie uszkodził się akumulator i będzie działać w dronie ? Dodatkowo dodam że akumulator od drona ma 900mAh 7.4V a stary 3.7V 1000 mAh.

0 6
  • #3 29 Lip 2017 22:01
    Gunslinger
    Poziom 29  

Po pierwsze 7.4V to 2x więcej niż powinno być, po drugie kwas mógł zalać płytkę i robić zwarcie, a po trzecie podanie 2x wyższego napięcia mogło coś upalić.

0
  • #4 29 Lip 2017 22:12
    ParallelPatrick
    Poziom 6  

A jak była podpięta kamerka to też została ona spalona wraz z całą resztą?

0
  • #6 30 Lip 2017 20:13
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Wstaw zdjęcie albo nazwę oznaczenie helikoptera, może uda się wymienić płytę z elektronika.

0
  • #7 01 Sie 2017 10:16
    Pan Korsarz
    Poziom 3  

Rada na przyszłość, gdy zechce Pani wymienić akumulator patrzymy na jego napięcie. Musi się ono zgadzać (mogą być drobne rozbieżności rzędu 0,2V elektronika raczej to wybaczy) z wymienianym akumulatorem. Natomiast pojemność, (mAh) może być dowolna.
    Co do tematu helikopter jest na 99% do wyrzucenia, gdyż spaliła się w nim cała elektronika, a o wymianę będzie bardzo trudno lub nie będzie to opłacalne.
    Pozdrawiam

0