Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sagecom CS 50001 Orange Funbox - konfiguracja bez neostrady

29 Lip 2017 22:08 4479 6
  • Poziom 36  
    Witam.

Zmieniłem operatora, po Orange-u zostało mi urządzenie: Sagecom CS 50001. Jest to dosyć przyzwoity Acces Point / Router z portami Gigabit ethernet oraz VoIP-em. Chciałbym go wykorzystać / skonfigurować jako router (na WAN podpiąć RJ45 od obecnego dostawcy, i mieć LAN za natem, alo jeszcze lepiej, wyłączyć DHCP, wpiąć się kablem od dostawcy w jeden z portów LAN, i korzystać z urządzenia jako AP (bridge pomiędzy kablami a WiFi).

Problem jest jeden: po zresetowaniu urządzenia, nie jest mi wyświetlana strona fabryczna urządzenia, tylko customizowane menu Orange. Jak nie podam loginu i hasła do neostrady nie pójdę dalej. Co gorsza musiałbym mieć linię ADSL (cobym mógł się połączyć chociaż na danych testowych) a takiej linii już nie mam.

Czy jest szansa w jakikolwiek sposób ominąć menu Orange-a, bym mógł, bez podawania usera i hasła do Neostrady, dostać się do pełnego menu konfiguracyjnego urządzenia?

Z góry dzięki piękne za pomoc.
    Mariusz
  • Specjalista Sieci, Internet
    MES Mariusz napisał:
    Zmieniłem operatora, po Orange-u zostało mi urządzenie:

Nie zwróciłeś urządzenia którego nie jesteś właścicielem. Orange daje je tylko w dzierżawę.
    MES Mariusz napisał:
    Jest to dosyć przyzwoity

HeHe :)

MES Mariusz napisał:
    Jak nie podam loginu i hasła do neostrady nie pójdę dalej.

Możesz podać standardowy: rejestracja(malpa)neostrada.pl hasło rejestracja

MES Mariusz napisał:
    Co gorsza musiałbym mieć linię ADSL (cobym mógł się połączyć chociaż na danych testowych) a takiej linii już nie mam.

Możesz iść na chwilę do sąsiada/znajomego który ma linię adsv/vdsl, na chwilkę podłączyć sprzęt i zalogować się do strony konfiguracyjnej.

MES Mariusz napisał:
    Czy jest szansa w jakikolwiek sposób ominąć menu Orange-a

innego nie znam.

MES Mariusz napisał:
    wyłączyć DHCP, wpiąć się kablem od dostawcy w jeden z portów LAN, i korzystać z urządzenia jako AP

To powinno zadziałać jednak funkcji VoIP nie uruchomisz.
  • Poziom 36  
    Orange się nie upomina ani nie fatyguje, więc ja im prezentów robić nie będę ;-). Kto mi za benzynę zwróci? ;-)
  • Specjalista Sieci, Internet
    MES Mariusz napisał:
    Orange się nie upomina ani nie fatyguje, więc ja im prezentów robić nie będę

Oby im się nie przypomniało. Gdzieś tam jest zapisana kara na 300zł chyba.
    Jak co to oddasz :)

Jak już pisałem to nic więcej nie zrobisz. Alternatywy na to nie ma.
  • Moderator - SAT
    Jest zapis w regulaminie.
    Orange poczeka trzy lata a potem sprzeda dług stosownym firmom, a te wiadomo- w rozprawie zaocznej dadzą zajęcie komornikowi. A wtedy do oddania ponad tysiąc złotych.
  • Poziom 36  
    simhak napisał:
    Jest zapis w regulaminie.
    Orange poczeka trzy lata a potem sprzeda dług stosownym firmom, a te wiadomo- w rozprawie zaocznej dadzą zajęcie komornikowi. A wtedy do oddania ponad tysiąc złotych.

Generalnie martwy zapis, bo o ile od strony prawnej tak jest, to w rzeczywistości i tak nikt starego sprzętu nie zbiera. TP rozdało miliony LiveBoxów na przestrzeni dziesięciolecia rozdało, i mimo, że i tam zapis był, że sprzęt należy do TP i tak szrotu nikt potem nie zbierał.
    Oczywiście warto mieć pod ręką i trzymać na wszelki wypadek, natomiast praktyka pokazuje, że szrotu i tak nikt nie zbiera, a koszt urządzenia wliczony jest w abonament.
  • Poziom 11  
    Właśnie, w funboxie jest autokonfiguracja i bez adsl pluje skryptami js..
    Ja to logowałem , a za roter chcą 300zl , a kiedys na wolumenie liveboxy były po 10zł.

Panowie przedewszystkim Orange coś ściemnia, inne się dostaje dnsy niż ustawione w funboxie..
    czy w karcie nic nie da. tylko vpn ok.

Sprawdzcie np na stronie https://ipleak.net
    Orange experci twierdzą ze nie wiedzą o co chodzi... hehe