Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna 2 1,6 2002 rok - Kontrolka świec żarowych (tryb awaryjny)

29 Lip 2017 22:44 7575 10
  • Poziom 2  
    Witam,
    Mam problem gdyż od pewnego czasu Laguna wchodzi w tryb awaryjny po nagrzaniu się i przerzuceniu na LPG. Nie traci mocy tylko faluje obrotami jak to w trybie awaryjnym (2000-3000) obrotów.
    Cały czas za to świeci się kontrolka świec żarowych....
    Pokazywało błąd potencjometria - wyeliminowany - jednak sytuacja trwa dalej.
    Teraz pokazuje błąd sondy lambda - lecz spalanie jest w normie.
    Świeci się tylko kontrolka świec, żadna inna service itp..

Błagam pomóżcie. O co jej może chodzić?
    Pozdrawiam. Laguna 2 1,6 2002 rok - Kontrolka świec żarowych (tryb awaryjny)
  • Poziom 39  
    Rozumiem że błędów już nie ma żadnych ? Czym robiona diagnoza ?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Kolego to nie jest kontrolka świec tylko problem układu elektr. Po 1 zrób konkretną diagnostykę clipem a nie jakimś wynalazkiem. To co opisujesz wygląda na problem z przepustnica
  • Poziom 41  
    Ewidentnie problem z instalacją LPG. Jaki reduktor, wtryskiwacze, sterownik?
  • Poziom 2  
    Według mnie to chyba też przepustnica.... jutro wysyłam na regenerację. Miałem już tak kiedyś że ciężko odpalała ale nie aż tak.
    Diagnoza komputerem Bosha ale problemu z przepustnicą nie pokazał, pokazał tylko błąd sondy lambdy, lecz cała komedia zaczyna sie dopiero po przerzuceniu na lpg.
    Nie znacie kogoś kto miałby możliwość podłączenia pod CLIpa ? woj.Lubelskie okolice Biała Podlaska.
  • Poziom 41  
    Problem jest tylko na gazie a Ty nadal przepustnicę obstawiasz?
  • Poziom 2  
    na benzynie po jakimś czasie też wchodzi w tryb awaryjny, także ma problem wejsc w obroty itp...
  • Poziom 10  
    Witam. Ja kiedyś miałem podobny problem w scenicu 1,6 16V. Okazało się, że "lewe powietrze" dochodziło do kolektora ssącego. Wystarczyło wymienić uszczelki , takie duże gumowe oringi, przed i za przepustnicą.
  • Poziom 2  
    Witam mam ten sam problem. Już byłem U gazownika wymieniałem filtry świece temperatura była podwyższona bo myślał że reduktor zamarza ale nadal problem zostało. Jak tylko auto przełącza się na gaz to wyświetla się ta kontrolka czy tobie i auto przechodzi w tryb takiego dojazdu gdzie pedał gazu w ogóle nie działa a auto jedzie samo powoli. Czy ty doszłeś co było przyczyną?

Dodano po 5 [minuty]:

Laguna 2 1,6 2002 rok - Kontrolka świec żarowych (tryb awaryjny)_20190712_..349.JPG Download (219.25 kB)
    :