Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działający kabel antenowy - działa sam przewód

hubix 29 Lip 2017 23:20 804 3
  • #1 29 Lip 2017 23:20
    hubix
    Poziom 1  

Kabel antenowy do telewizora Sharp zaczął sprawiać problemy. Był wykorzystywany to odbierania kanałów z anteny DVB-T w nowym bloku (oddanym w tym roku). Pierwszy raz problem pojawił się ok. miesiąca temu. Telewizor przestał nagle odbierać jakiekolwiek kanały, pokazując komunikat o tym, że sygnał jest niewłaściwy lub jego brak.
    Odłączenie i ponowne podłączenie wtyczki do gniazda antenowego pomogło.
    Wczoraj problem pojawił się znowu, ale tym razem odłączenie i podłączenie kabla antenowego nic nie zmieniło - według telewizora sygnału nie ma lub jest nieprawidłowy.
    Przeszło mi przez myśl, że kabel jest uszkodzony, więc pojechałem kupić nowy. Ale podłączenie nowego kabla nic nie daje - "brak sygnału lub sygnał nie właściwy" według telewizora.

Przez przypadek zauważyłem, że po dotknięciu samego przewodu (przewodu antenowego) do jakiegokolwiek metalowego elementu gniazdka antenowego sprawia, że na telewizorze pojawia się obraz i dźwięk (poniżej zdjęcie). Warunkiem jest brak dotyku między gniazdkiem a wtykiem. Zdjąłem wtyk, spróbowałem założyć go na nowo - odcinając izolacje, układając ekran na zewnątrz itp. itd. ale to w ogóle nie pomogło. W dalszym ciągu zero rezultatu, ale sam przewód w kontakcie z gniazdkiem działa. Nowy kabel nie działa w ogóle - wtyk jest zgrzany z kablem i nie rozbierałem go na czynniki pierwsze.
    Nie działający kabel antenowy - działa sam przewód

Gdzie dalej powinienem szukać przyczyny? Jestem totalnym laikiem i wszystkie kroki jakie zrobiłem były na podstawie tematów na forach i filmików YT :) wzywać fachowca? jeżeli tak, to kogo? elektryka?

0 3
  • #4 31 Lip 2017 07:48
    irekr
    Moderator

Jeżeli jest to nowy budynek to instalacja musi odpowiadać nowym standardom. Zapewne na początku eksploatacji "wpuszczono na żywioł" sygnał z anteny do instalacji kablowej a następnie dokonano zmiany na jakiś - bliżej nie określony - system dystrybucji sygnału.
    Być może po prostu coś padło i nikt tego nie zgłasza a administrator budynku ma to w.......
    W końcu lokator jest od tego by płacił i nie wymagał....

Pierwsza czynność to kontakt z administratorem budynku i osobami zajmującymi się takimi instalacjami. To ich psi obowiązek, za który Ty płacisz.
    Niczego nie rób na własną rękę...

0