Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 HDI 90 km - W trakcie jazdy zapowietrza się układ paliwowy

30 Lip 2017 00:05 1821 6
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich,
    Problem tak jak w opisie
    Podczas jazdy obroty spadają do 2500 zapala się kontrolka silnika i po chwili auto gaśnie

Po oględzinach auta okazało się, ze pewien mechanik probowal coś zrobić z pompa w zbiorniku i tak ja założył, ze podczas jazdy paliwo było w środku wiec uszczelnilem ale problem nadal jest wiec oddałem do mechanika, który stwierdził, ze najprawdopodobniej jest to podstawa filtra paliwa i rzeczywiście po tych zabiegach rzadziej układ zapowietrza się ale w dalszym ciągu jest problem

Jak sobie radzę ?
    Okazuje się, ze w przewodzie który wychodzi z filtra do silnika jest powietrze ale pompowanie pompka nie pomaga wiec ściągam ten wężyk, pompuje to czasu kiedy z filtra wyleci paliwo i Zakładam ponownie później odpalam chodzi chwile w trybie awaryjnym i zaczyna wchodzić na obroty.

Czy ktoś miał taki przypadek ?
    Proszę o pomoc .
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 34  
    Jak mechanik stwierdził że ciągnie powietrze podstawą filtra to wymień podstawę lub uszczelkę.
  • Poziom 9  
    Podstawa filtra wymieniona
    Najgorsze jest to, że u mechanika chodzi i tak do końca nie wiadomo co to jest
    Przed chwilą kolejny taki przypadek. W wężyku od filtra do silnika powietrze, a po zdjęciu tego wezyka słychać jakby życzenie z pompy czyli powietrze. Po założeniu chwilą zabawy z pompką ręczną aby paliwo poszło dalej i pojechałem ale tak nie może być.... Co może być jeszcze powodem zapowietrzania układu?

Dodano po 3 [minuty]:

Przepraszam, chodziło o syczenie i nie z pompy tylko z filtra paliwa Tak jakby brak powietrza nie pozwalał na zaciągnięcie paliwa do silnika....
  • Poziom 34  
    Zaworek w korku zbiornika paliwa działa .
  • Poziom 32  
    Witam,
    Zastanawia mnie ta podstawa filtra jeżeli tak jak w citroenie to tam cały filtr się wymienia https://www.sklepmoto.eu/product-pol-10650-Oryginalny-filtr-paliwa-Delphi-Peugeot-307.html i nie ma żadnej podstawy jedynie podgrzewacz paliwa się przekłada.
    Zbiornik był wyczyszczony? Co do odpowietrznika to też może być dobry trop jeżeli ssie powietrze po zdjęciu przewodu. Jeżeli to silnik 1,6HDi to nie ma on pompki zasilającej.
  • Poziom 9  
    Silnik 2.0 hdi 90 km
    Filtry, podstawa filtra paliwa wymienione
    Na razie od wstawienia postu jeździ ale zauważyłem że dzieje się tak gdy wskaźnik ilości paliwa dochodzi do czerwonego pola czyli rezerwy
    Jeżeli chodzi o zaworek w korku to nie mam pojęcia gdzie on się znajduje
  • Poziom 2  
    Witam,
    i jak udało Ci się znaleźć przyczynę? Pytam bo mam ten sam problem. Zacząłem od oringu na jednym z wtrysków (nie trzymał) teraz wymienię filtr paliwa (jest to wskazane przy stosowaniu dodatków czyszczących wtryski).