Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Fabryka Prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Fotowoltaika - konsultacje i nie tylko

kiwaszko 30 Lip 2017 03:00 1032 0
    kiwaszko
    Poziom 9  
    Dobry wieczór

I kolejno - dla uproszczenia, w punktach:

1. nie jestem elektrykiem...
    2. mam raczej mało ciekawe doświadczenia z firmowymi instalatorami - ostatnie to instalacja gruntowej pompy ciepła NIBE;
    3. mam ochotę stać się właścicielem / użytkownikiem instalacji fotowoltaicznej on-grid;
    - bardziej z ciekawości niż dla "oszczędności",
    - a i trochę na przekór naszym kochanym "władcom", którzy zmierzają do ogrzewania Puszczą Białowieską i poruszania się pojazdami "na węgiel"!
    4. chcę zmontować instalację sam - bo I etap to eksperyment, II to ew. zabawa, a oprócz tego chcę wiedzieć gdzie mogę "grzebać" jak coś się będzie działo w trakcie
    eksploatacji. Przy zakupie "gotowej" instalacji takich możliwości nie mam + brak możliwości rozbudowy instalacji itd.
    5. instalacja ma powstać w dwóch etapach:
    - pierwszy - to 8 paneli na pionowej, południowej ścianie garaży/warsztatu + inwerter 3-fazowy, ok. 5-7 kWp (już na II etap),
    -- cel: montaż w praktyce, sprawdzenie czy i "jak to działa", sprawy formalne i legalizacja w PGE;
    - etap drugi - to dokupienie paneli (do ok 5-7 kWp) i przeniesienie "wszystkiego" najprawdopodobniej na moją łąkę + jakieś pomysły z dwukrotną w roku zmianą kąta poziomego (azymutu) i pionowego każdego z 3 zestawów.... generalnie samodzielne eksperymenty;
    6. w związku z powyższym potrzebuję "pomocy" osoby mającej praktyczne doświadczenie i będącej użytkownikiem instalacji PV + posiadającej uprawnienia SEP potrzebne przy zgłoszeniu / podłączeniu do sieci;
    7. oczekuję i chcę zapłacić za wystawione faktury VAT tytułem:
    - konsultacji związanych z doborem elementów składowych instalacji - mam jakieś oferty;
    - weryfikacji planu samej instalacji;
    - odpowiedzi na kilka (może głupich) pytań związane z montażem i użytkowaniem PV;
    - pomocy - pewnie zdalnej - przy montażu instalacji;
    - weryfikacji poprawności - legalizacji - przy zgłoszeniu podłączeniu do sieci PGE;
    8. i ostanie wyjaśnienie - dlaczego pomocy szukam poprzez Elektrodę
    - bo zadzwoniłem w tej sprawie do Białostockiego SEP - do Ośrodka Rzeczoznawstwa - w internecie, na stronie <http://sep.medlan.pl/index.php?
    option=com_content&task=view&id=23&Itemid=40> mają m.inn.: "doradztwo i konsultacje", miła pani nie była pewna czy fotowoltaika leży w gestii ich zainteresowań, później podała mi namiary na jednego pana, on mnie odesłał do Energomontażu Wschód, gdzie w rozmawiałem (jak się później, po wymianie wizytówek okazało) z z-cą dyrektora, który nie znał pojęcia bilansowania międzyfazowego i nie widział sensu ew. zmiany kąta ustawienia paneli w wersji lato/zima.

PS. za kilka miesięcy przechodzę na emeryturę, mieszkam od kilkunastu lat w Rzędzianach pod Białymstokiem, przez dłuższy czas uczyłem studentów a aktualnie zajmuję się m.inn. w ramach działalności gospodarczej <cmentarz-zwierzat.pl> gdzie PV będzie środkiem trwałym...

pozdrawiam i na pomoc <priv> lub tel 607 220 111 liczę
    ki
  • Fabryka Prądu