Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX-416 - Dźwięk dolby z telewizora po coaxialu

Madextreme 30 Lip 2017 12:09 531 4
  • #1 30 Lip 2017 12:09
    Madextreme
    Poziom 2  

Witam wszystkich,

Posiadam stary amplituner Pioneer VSX-416, który nie ma HDMI. Jestem obecnie na etapie kupna telewizora i chciałbym go podłączyć z amplitunerem i cieszyć się dźwiękiem w dolby. Rzecz w tym, że ampli ma 2 złącza cyfrowe: 1x Coaxial i 1x Toslink. Po podłączeniu dźwięku po optyku nie jest wykrywane żadne urządzenie, natomiast po coaxialu wszystko działa jak powinno. Posiadam również dekoder cyfrowej telewizji z wyjściem optycznym, przez co nie jestem w stanie połączyć go z amplitunerem. Myślę, że gniazdo optyczne jest w jakiś sposób uszkodzone, dziwna kwestia, że próbując poprzez konwerter zamieniający sygnał optyczny na elektryczny i podłączając przez coaxial również brak efektu. (Kable jak i konwerter są sprawne bo na głośnikach komputerowych z dekoderem wszystko działa (Logitech Z-5450). Myślałem więc, żeby telewizor podłączyć z dekodera cyfrowej TV po HDMI, a następnie TV z amplitunerem po coaxialu. Tylko telewizorów posiadających wyjście coaxialne jest baaardzo mało, na dodatek nie mogę znaleźć TV z coaxialem, który posiada możliwość odtwarzania DD. Moje pytanie brzmi: czy da się w jakiś sposób uzyskać dolby digital na ampli przy połączeniu: Dekoder -> HDMI -> TV -> coaxial -> amplituner? Czy jeśli TV nie wspiera DD, to nie ma opcji, żeby niezdekodowany dźwięk DD przesłał z dekodera do amplitunera w takim połączeniu?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie,

Marcin.

0 4
  • #2 30 Lip 2017 17:55
    Polon_us
    Poziom 40  

Madextreme napisał:
    Posiadam również dekoder cyfrowej telewizji z wyjściem optycznym, przez co nie jestem w stanie połączyć go z amplitunerem. Myślę, że gniazdo optyczne jest w jakiś sposób uszkodzone, dziwna kwestia, że próbując poprzez konwerter zamieniający sygnał optyczny na elektryczny i podłączając przez coaxial również brak efektu.

Tak na uboczu ...

Czy przy powyższym teście kolega zmienił ustawienia audio w dekoderze?
    Zwykle jest tam wybór którędy ma iść cyfrowy dżwięk - HDMI czy S/PDIF (wyjście optyczne w tym przypadku).

0
  • #3 30 Lip 2017 20:50
    Madextreme
    Poziom 2  

Tak, wszystko było dobrze ustawione. Jak wcześniej sprawdzałem czy to nie przypadkiem wadliwy kabel Toslink i podłączyłem dekoder do głośników Logitecha, to wszystko grało dobrze. Również ten konwerter działa dobrze na tych głośnikach, a z tym amplitunerem coś nie chce współpracować. Natomiast samo gniazdo elektryczne działa, bo obecnie jest podłączone do DVD.

0
  • #4 31 Lip 2017 16:39
    Polon_us
    Poziom 40  

Cóż, ja bym jeszcze raz przejrzał ustawienia audio dekodera - niestety kolega nie podaje modelu.
    Niezależnie od wyboru, którym połączeniem ma iść sygnał audio,
    również powinien był być wybór rodzaju sygnału np. DD, PCM czy Auto.

Proszę sprawdzić wszystkie opcje.

Na czas testu podłączyć konwerter w to samo gniazdo w amplitunerze, gdzie podłączone jest DVD i oczywiście nie zmieniać ustawień wejściowych amplitunera.
    Również można sprawdzić - dla porównania - jakie są ustawienia wyjścia cyfrowego audio w DVD.

0
  • #5 01 Sie 2017 21:58
    Madextreme
    Poziom 2  

Witam ponownie, dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Po kolejnym przestudiowaniu instrukcji dopatrzyłem się czegoś, na co wcześniej nie zwróciłem uwagi. Było tam napisane, że jeśli do jednego gniazda cyfrowego zostanie przypisane jakieś urządzenie (np. TV) to drugie gniazdo przełączy się na tryb "off" jeśli miało takie samo ustawienie. Tak się musiało stać w tym przypadku. Zmyliło mnie, że wychodziło światło z gniazda optycznego, więc myślałem, że jest aktywne. Tak więc temat można zamknąć :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo