Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwerter DAC - jaki kupić? -

stpman 30 Lip 2017 12:13 1107 4
  • #1 30 Lip 2017 12:13
    stpman
    Poziom 2  

Witam serdecznie,

mój problem polega na tym, że mam głośnik bluetooth Marshall Stanmore, który posiada wejście Jack 3,5mm oraz wejście RCA.
    Mój telewizor Philips 49PUS7101, który z tego co się zorientowałem posiada tylko optyczne (toslink) wyjście audio, no i słuchawkowe Jack 3,5 mm.

Pytanie jak mogę połączyć mój TV z tym głośnikiem, aby uzyskać dobrą jakość dźwięku?
    1. Kablem RCA - Jack 3,5mm i wpiąć się w TV do gniazda słuchawkowego?
    2. Kupić konwerter RCA - Toslink? Jeśli dobrze rozumiem to jest to konwerter DAC? No i tutaj rodzi się najważniejsze pytanie... Jaki ten konwerter kupić? Bo na allegro są takie po 20-30zł, a są i takie po 100-120zł. Czym to się różni? Może ktoś podać jakiś konkretny model?
    No i co z zasilaniem tego konwertera? Z zewnętrznego zasilacza, czy można z gniazda USB w TV?

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam
    Kamil

0 4
  • Mitronik
  • Mitronik
  • #3 30 Lip 2017 22:09
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

stpman napisał:
    Pytanie jak mogę połączyć mój TV z tym głośnikiem, aby uzyskać dobrą jakość dźwięku?

To będzie i tak tylko stereo (a jeśli jest tam Dolby Prologic II to może być KD udawane).
    stpman napisał:
    Kablem RCA - Jack 3,5mm i wpiąć się w TV do gniazda słuchawkowego?

Możesz - ale odłączysz tym głośniki w tv.
    stpman napisał:
    Kupić konwerter RCA - Toslink? Jeśli dobrze rozumiem to jest to konwerter DAC? No i tutaj rodzi się najważniejsze pytanie... Jaki ten konwerter kupić? Bo na allegro są takie po 20-30zł, a są i takie po 100-120zł. Czym to się różni? Może ktoś podać jakiś konkretny model?

Kup FiiO D3, lub FiiO D7 (ten drugi dekoduje efekty KD, choć i tak da tylko stereo).
    stpman napisał:
    No i co z zasilaniem tego konwertera? Z zewnętrznego zasilacza, czy można z gniazda USB w TV?

Jak Tobie wygodniej.

0
  • #4 02 Sie 2017 22:43
    stpman
    Poziom 2  

Dzięki za pomoc!

Ostatecznie kupiłem kabel RCA-Jack 3,5mm. Wszystko działa, ale co mnie dziwi najbardziej to to, że głośniki TV grają pomimo grającego głośnika.
    Ponadto z TV nie da się sterować głośnością głośnika...

0
  • #5 04 Sie 2017 06:47
    Polon_us
    Poziom 41  

Zapewne TV ma oddzielną regulację głośności dla swoich głośników i wyjścia słuchawkowego.
    W takim przypadku głośniki TV nie są wyłączane. Trzeba je po prostu wyciszyć.

Można to sprawdzić w instrukcji.

0