Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

klimatyzacja passat b6/1.9TDI bkc/105km/2005

wujajacek 30 Lip 2017 13:55 1584 4
  • #1 30 Lip 2017 13:55
    wujajacek
    Poziom 7  

Witajcie.
    Koledzy mam problem z klimatyzacją. Śmierdzi strasznie. 4 lata temu kupiłem samochód i po około pół roku później(jak zaczęło się robić ciepło) okazało się, że z klimy śmierdzi. Od tamtej pory próbowałem wiele razy ozonowania w tanich i drogich zakładach, próbowałem różnego rodzaju gazy, pianki i specyfiki, na wiele się to nie zdało.
    Klima śmierdziała przez chwile od momentu załączenia i przez dłuższą chwilę po wyłączeniu. Gdy nie była używana nie było czuć nic złego. W tym roku oddałem do "speca" który zrobił mi czyszczenie ultradźwiękami. Przez tydzień, może dwa było ok. Niestety potem smród powrócił i to mocniejszy. Pojechałem na poprawkę i niestety po 3 próbach teraz śmierdzi nie miłosiernie i to w dodatku non stop. Sprawdziłem sondą jak to wygląda w środku i nie wygląda to przyjemnie. Co to tu z tym zrobić?

klimatyzacja passat b6/1.9TDI bkc/105km/2005 klimatyzacja passat b6/1.9TDI bkc/105km/2005 klimatyzacja passat b6/1.9TDI bkc/105km/2005 klimatyzacja passat b6/1.9TDI bkc/105km/2005 klimatyzacja passat b6/1.9TDI bkc/105km/2005 klimatyzacja passat b6/1.9TDI bkc/105km/2005
    Wydaje mi się, że mógł mi się też zapchać otwór wylotowy wody z parownika ale nie mogę go nigdzie zlokalizować..
    on powinien być gdzieś tutaj w tym miejscu prawda?
    klimatyzacja passat b6/1.9TDI bkc/105km/2005

Jeżeli ktoś wcześniej miał ten problem i znalazł jakąś stronkę/filmik pokazującą w jaki sposób rozebrać deskę rozdzielczą w tym samochodzie, żeby wyciągnąć parownik podeślijcie bo masakra z tym.

0 4
  • #2 30 Lip 2017 14:18
    Heinzek
    Specjalista Sieci, Internet

wujajacek napisał:
    Wydaje mi się, że mógł mi się też zapchać otwór wylotowy wody z parownika ale nie mogę go nigdzie zlokalizować..
    on powinien być gdzieś tutaj w tym miejscu prawda?

Za tą osłoną termiczną.

Nalej troszkę wody w okolice parownika i sprawdź czy wycieka pod samochodem.

0
  • #4 30 Lip 2017 15:02
    wujajacek
    Poziom 7  

Rozebrałem w środku, żeby zobaczyć ten wężyk odpływowy. Wyciągnąłem go i był drożny, czysty ale dziurawy kapało tam na to coś od airbagu przykręcone do podłogi
    klimatyzacja passat b6/1.9TDI bkc/105km/2005 śmierdzi z tamtej okolicy strasznie. Odkręcić to zerwać ta mokrą gąbkę?
    Jutro zamówię nowy wężyk a dzisiaj dziurkę zaślepiłem.
    klimatyzacja passat b6/1.9TDI bkc/105km/2005 klimatyzacja passat b6/1.9TDI bkc/105km/2005 klimatyzacja passat b6/1.9TDI bkc/105km/2005

Strumien swiadomosci swia napisał:
    Teraz już za późno wyciągaj parownik.

Czy da rade zrobić to wszystko bez ingerencji warsztatów? Chodzi mi o rozszczelnienie układów wyciągnięcie parownika (umycie (czym i jak) czy wymiana? nowy(jaka firma) czy używany z demontażu?) Do łączenia układu parownik->rurki potrzebny jest jakiś specjalny sprzęt? Czy tylko są mi potrzebne jakieś opaski i oringi?

Do wyciągnięcia parownika trzeba pruć całą deskę rozdzielczą?

0
  • #5 30 Lip 2017 15:17
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

To co zaznaczyłeś na zdjęciu - czarne pudełko z żółtym złączem to sterownik poduszek.
    Możesz robić samemu ale trzeba wypompować czynnik z układu klimatyzacji.
    Deska do demontażu, obudowa nagrzewnicy do wyjęcia a z niej parownik. Trzeba go wymyć z zewnątrz by usunąć grzyba, do tego wyczyścić wnętrze obudowy nagrzewnicy.
    Po zakończeniu prac sprawdzenie szczelności i nabicie układu.
    Proponuje wymienić oringi na złączu parownika.
    Jak ma się grzyba na parowniku to niczym go się nie usunie, żadne ozonowanie, ultradźwięki czy pianki.
    Mechanicznie jest to ciężko zrobić a co dopiero jakimiś cudami.
    Do mycia są specjalne płyny do czyszczenia klimatyzacji + ciepła woda. Poszukaj firmy robiącej klimatyzacji w biurach/domach to Ci odsprzedadzą trochę tego płynu.
    Nie szalej z jakimiś wynalazkami żeby Ci aluminium nie przeżarło.
    Ozonownie itp. to środek zapobiegawczy a nie lek na smród, jak śmierdzi to dopiero ludzie zaczynają dbać o klimę ale w tedy jest już zbyt późno.

0