Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Win 10 Pro - Windows Update i BITS - maksymalne użycie przepustowości łącza

30 Lip 2017 14:32 798 4
  • Specjalista elektryk
    Witam,

Mam problem z dwoma komputerami, na których pracuje Windows 10 Pro.
    Od dłuższego czasu na obu występuje ten sam problem - wg Menedżera zadań proces "Host usługi: system lokalny" praktycznie stale wykorzystuje ok. 4-5 Mbps (przy łączu 5,5 Mbps). W tym czasie praktycznie niemożliwe jest korzystanie z Internetu, otwarcie jakiejkolwiek strony graniczy z cudem. Po zamknięciu całego procesu lub też samych Windows Update oraz Usługi inteligentnego transferu w tle (BITS) problem znika, ale po kilku czy kilkunastu minutach usługi startują ponownie i problem wraca.
    Pomimo takiego wykorzystania łącza, zużycie danych raportowane przez system jest bez zmian.

Dzielenie się aktualizacjami z innymi komputerami ograniczyłem tylko do komputerów w sieci lokalnej - bez efektu.
    W edytorze zasad grupy włączyłem ograniczenie pasma wykorzystywanego przez BITS do (obecnie) max. 500 kbit/s i ledwo 10 kbit/s w godzinach pracy (aczkolwiek próbowałem też innych wartości) i zmiany te są wprowadzane w rejestrze (sprawdziłem odpowiednie wpisy) - niestety też bez efektów, łącze nadal wysycone w 100%.
    Komputery zostały przeskanowane w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i wyczyszczony został rejestr - dalej to samo.

Na razie skończyły mi się pomysły na to, co robić dalej...
  • Specjalista Sieci, Internet
    michcio napisał:
    stale wykorzystuje ok. 4-5 Mbps (przy łączu 5,5 Mbps)

na uploadzie czy downloadzie? Daj screen z menadżera zadań z zaznaczonym internetem.
  • Poziom 43  
    michcio napisał:
    Komputery zostały przeskanowane w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i wyczyszczony został rejestr - dalej to samo.

W jaki sposób? Na linuxie ten sam problem?

Dodano po 1 [minuty]:

michcio napisał:
    "Host usługi: system lokalny"

Jaki to jest proces svhost.exe? Jeśli tak masz zakleszczony Windows Update.
    W sieci szukaj poradników jak "odkleszczyć".

Dodano po 4 [minuty]:

Wyłacz usługę WU na początek.
    Jeśli to nie to możesz użyć przywracania systemu.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Jak długo to trwa?
    Jaką masz wersję 10? 1703?
  • Specjalista elektryk
    Problem został rozwiązany.
    Okazało się, że miałem wersję 1607 i Windows Update próbowało usilnie pobrać nowszą (1703), co nie dochodziło do skutku gdyż proces był przeze mnie notorycznie zamykany (dzięki @Heinzek za pytanie o wersję systemu, bez tego być może bym nie sprawdził).

Po pobraniu aktualizacji (a waży ona kilka GB) i jej zainstalowaniu wykorzystanie łącza wróciło do normy.
    Nie zmienia to jednak faktu, że zarządzanie wykorzystaniem łącza przez tę niby "inteligentną" usługę jest dość słabe...