Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Seicento sporting 1,1 - Fiat Seicento nie reaguje na gaz

HanS12341234 30 Jul 2017 16:02 1344 9
    HanS12341234
    Level 3  
    Witam mam mały problem z fiatem seicento mianowicie na zimnym silniku wkreca się na pełne obroty po chwili jazdy po dodaniu maksymalnie gazu wkreca się na 3500tyś obrotów (gaz mam cały czas wcisiety w podłogę ) spada do 2tyś obrotów i wzrasta z powrotem na 3500tyś obrotów w czasie jazdy przy 3500tyś obrotów ma odcięcie i nie reaguje na gaz co to może być
    piwos
    Level 24  
    HanS12341234 wrote:
    Witam mam mały problem z fiatem seicento mianowicie na zimnym silniku wkreca się na pełne obroty po chwili jazdy po dodaniu maksymalnie gazu wkreca się na 3500tyś obrotów (gaz mam cały czas wcisiety w podłogę ) spada do 2tyś obrotów i wzrasta z powrotem na 3500tyś obrotów w czasie jazdy przy 3500tyś obrotów ma odcięcie i nie reaguje na gaz co to może być

A na desce rozdzielczej świeci ci się jakiś pomarańczowy wskaźnik (np check engine/ sprawdź silnik)?
    Masz instalację gazową?
    piwos
    Level 24  
    W którym momencie zjawisko się pojawiło, w jakich okolicznościach?
    Przedtem było wzorowo?
    matimon22
    Level 25  
    Zerwany klin na dolnym kole rozrządu?
    matimon22
    Level 25  
    HanS12341234 wrote:

Nie wydaje mi się ze to klin bo na biegu jalowym nie gaśnie i pracuje równo

Sprawdź ten rozrząd!!!
    tzok
    Moderator of Cars
    Który rocznik? SPI czy MPI? Zdejmij obudowę przepustnicy i zobacz czy się otwiera kiedy ktoś wciska pedał gazu. Przy pełnym wciśnięciu pedału gazu przepustnica powinna być otwarta pod kątem 90°.