Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak informacji o wykorzystaniu sieci przez aplikacje

mat.k 30 Jul 2017 19:49 501 0
 • #1
  mat.k
  Level 9  
  Witam

  Mój problem prawdopodobnie jest niezwykle trywialny jednak samemu nie potrafię odnaleźć rozwiązania.

  Dziś postanowiłem przerzucić się z połączenia WiFi na Ethernet. Zainstalowałem odpowiednie sterowniki i jakże inaczej - internet śmiga.

  Przepustowość mojego łącza jest na tyle mała, że każda aplikacja zużywająca dane jest kulą u nogi i tak też rodzi się problem. Wcześniej, podczas korzystania z WiFi w Menadżerze Zadań miałem w Procesach informację o tym który proces zużywa łącze wraz z danymi ile dokładnie. Teraz, przy połączeniu Ethernet brak takich danych, po prostu zera.

  Pogoglowałem co mogłem i wynika że w Menadżerze Zadań pokazywane jest zużycie dla sieci "podstawowej" zatem w Ustawieniach Sieci wyłączyłem karty Bluetooth oraz WiFi. Nadal jednak nie pojawiają się pożądane informacje w Menadżerze Zadań.

  Dotarłem też do narzędzia Monitor Zasobów, które wydaje się spełniać rolę i pokazuje który proces zużywa sieć ale chciałbym mieć tą sprawę uporządkowaną i owe dane wyświetlane również w Menadżerze Zadań.

  Problem może nie tyle sieciowy co związany z konfiguracją systemu ale myślę że ktoś siedzący w temacie szybciej załapie jak go rozwiązać.

  Oczywiście informacje o sprzęcie:
  Laptop MSI GE62 Apache Pro
  karta sieciowa Killer E2200 wraz z dedykowanym software od MSI (oprócz sterownika dostałem coś w rodzaju monitora zasobów ale również nie dostarcza żadnych danych, wszystkie pola oznaczone "Unknown")

  Trochę screenshotów, jeden z aplikacji która zainstalowała się razem ze sterownikiem, druga z menedżera zadań. Wcześniej w tym miejscu monitorowałem zużycie sieci przez konkretne aplikacje.
  Brak informacji o wykorzystaniu sieci przez aplikacje Brak informacji o wykorzystaniu sieci przez aplikacje
  Pozdrawiam i z zniecierpliwieniem wyczekuję pomocy :)

  Dodano po 2 [godziny] 4 [minuty]:

  Informacje z ostatniej chwili. Z niewiadomych przyczyn zmuszony byłem wrócić do połączenia WiFi. Połączenie Ethernet wykrzaczyło się w pewnym momencie i resetowanie karty / przepinanie kabli / modły nie przyczyniły się do ponownego połączenia. Warto dodać, że informacje na temat zużycia sieci nadal nie wyświetlają się w Menadżerze Zadań.