Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra 1.6 16v stag - Opel astra awaria PB

30 Lip 2017 22:24 960 16
  • Poziom 4  
    Witam.Przepraszam,ze sie tutaj wtryniam,ale mam taki problem i nie wiem o co chodzi kiedy mam gaz i na nim smigam bardzo dziwnie mi chodzi na benzynie najbardziej jak jest zimny...,jesli gazu nie ma i smigam na benzynie 2-3 dni to jakby reka odjal chodzi idealnie obroty przy zimnym silniku nie wpadaja na 1,2 tys i nie chodzi dziwnie...silniczek krokowy,cewka,swiece,egr,i sonda lambda nowa..,prosze o pomoc czy to moze byc zla autokalibracja gazu?pozdrawiam rece juz mi odpadaja komp nic nie wykazjuje 2 x. U gazownika i mowil ze tak ma byc...
  • Poziom 4  
    Czyli przed tym mam jezdzic na benzynie bez zalaczania gazu?czy wyjezdzic gaz i go odlaczyc poprzez wyciagmiecie bezpiecznika i wtedy jezdzic?
  • Poziom 36  
    A jaki to gaz ? Starsze gen czy sekwencja ? Jaka astra ?
    W starych F pewnie na to radą byłby reset sterownika silnika, przywrócenie ustawień do fabrycznych, skasowanie złych dostosowań podczas pracy na lpg, przy jej niewłaściwym ustawieniu, regulacji,, i tu poczytaj o wpływie emulacji sondy lambda na sterowniki benzynowe silnika.

Taki gaz potrafi rozstroić sterowanie na benzynie. Przy nowszej sekwencji też, bo to na podstawie sondy komputer koryguje swoje ustawienia. Inaczej przystosowuje się do pracy na lpg, inaczej na benzynie, bo one trochę inaczej się spalają, i z tego powodu dobrze jedzie na lpg, a nie bardzo już na Pb.
    Dobrze ustawiony sterownik gazu, gaz w ogóle, nie powinien powodować zmian w sterowniku silnika.
    Gaz to tylko zamiennik benzyny, i komputer benzyny nie powinien dostawać innych danych niż dostaje na benzynie, bo zmieni sobie mapy paliwa. Zacznie "kombinować" jak tu sterować by spalanie było prawidłowe, a na lpg odcinamy mu jeden z elementów korekcji, dawkę paliwa z wtryskiwacza/y. Całą resztą nadal steruje, a gazem niezależny od niego STAG, po swojemu podając paliwo lpg. To jakbyś oddał sterowanie swoją nogą koledze, no i pewnie się przewrócisz... :)

Dobry gazownik powinien ogarnąć sprawę, jeno go znaleźć, bo w moim przypadku auta już pełnoletniego, niektórzy do tej pory nie potrafią tego zrobić.
    Radek0506111 napisał:
    Czyli przed tym mam jezdzic na benzynie bez zalaczania gazu?
    Przy sekwencji tak, ale najlepszą odpowiedź uzyskasz już od gazownika. Zła mieszanka paliwa może uszkodzić silnik, także również tak, bo co tam siedzi, jak jest zużyte i ustawione, to wie tylko ten co to ustawiał.
    A to
    Radek0506111 napisał:
    2 x. U gazownika i mowil ze tak ma byc...
    niech se w buty wsadzi...
  • Poziom 4  
    [quote="g107r"]A jaki to gaz ? Starsze gen czy sekwencja ? Jaka astra ?
    W starych F pewnie na to radą byłby reset sterownika silnika, przywrócenie ustawień do fabrycznych, skasowanie złych dostosowań podczas pracy na lpg, przy jej niewłaściwym ustawieniu, regulacji,, i tu poczytaj o wpływie emulacji sondy lambda na sterowniki benzynowe silnika.

Astra 1.6 16 v 101,gaz to sekwencja stag,czyli wymiana sondy mogla to rozkodowac?
  • Poziom 4  
    przemek25l napisał:
    Jazda na benzynie a potem regulacja. Jak będzie kumaty gazownik to tester obd w rękę albo w inny sposób sprawdzi sobie działanie sondy.
    a ma cos do tego,ze jak wymienilem sonde to po tygodniu,dwoch moglo sie tak stac?stara sonda byla juz uszkodzona i wyskakiwal blad,na benzynie jak i na lpg
  • Poziom 4  
    Oryginalna byla Delphi wymienilem na boscha moze byc cos nie tak?
  • Poziom 4  
    Zanim kupilem wlasnie pytalem o to bo nie bylem pewien zamiennika to teraz pod ta sonde trzeba autokalibracje i mape zrobic?
  • Moderator Samochody
    Nie pod tą sondę, tylko prawdziwa regulacja od początku nie była zrobiona. Montaż pewnie też spartaczony.
  • Poziom 4  
    Tak wlasnie mysle...przewody od wtryskiwaczy tez maja rozna wielkosc...a slyszalem,ze powinny byc tej samej wielkosci..ciemny jestem co do instalacji gazowych w samochodach..pierwsze auto na gaz..

Dodano po 1 [minuty]:

Ten gazownik ustawial mi gaz na postoju,a jak wyglada ustawianie podczas jazdy?
  • Poziom 4  
    Dzieki wielki juz sprawdzam;)

Dodano po 44 [minuty]:

A jeszcze pytano czym sie rozni ten stag 200,300 mam stag 4
  • Poziom 36  
    Nazwą, i możliwościami ustawień... Nowsze, starsze, STAG 4 też ma kilka odmian. Poczytaj jak znajdziesz opisy http://www.stag.pl/
    Nieważne jaki to sterownik, ważne kto i jak zamontuje instalację, i ją wystroi/wyreguluje. Tu przekazujesz złe informacje.
    Jak gazownik ustawiał na zepsutej sondzie, to niedobrze. Tak samo tylko autokalibracja, bez jazdy.
    Jak na sprawnej, to i tak trzeba co jakiś czas zrobić przegląd i może poprawić ustawienia gazu.
    To nowa instalacja, na gwarancji ? Dobrana do silnika, czy popularny kit z najtańszymi wtryskiwaczami ? Do mojego byle co nie podejdzie, rocznik 1998, mimo to wymaga szybkich i droższych wtryskiwaczy lpg za 70zł/szt, nie 70 za 4 sztuki. Drobna oszczędność, ale później trzeba wirtuoza do jej wystrojenia. No i kłopot gdy trafisz na montera posługującego się tylko przyciskiem "autokalibracja" w programie do lpg.
  • Poziom 4  
    g107r napisał:
    Nazwą, i możliwościami ustawień... Nowsze, starsze, STAG 4 też ma kilka odmian. Poczytaj jak znajdziesz opisy http://www.stag.pl/
    Nieważne jaki to sterownik, ważne kto i jak zamontuje instalację, i ją wystroi/wyreguluje. Tu przekazujesz złe informacje.
    Jak gazownik ustawiał na zepsutej sondzie, to niedobrze. Tak samo tylko autokalibracja, bez jazdy.
    Jak na sprawnej, to i tak trzeba co jakiś czas zrobić przegląd i może poprawić ustawienia gazu.
    To nowa instalacja, na gwarancji ? Dobrana do silnika, czy popularny kit z najtańszymi wtryskiwaczami ? Do mojego byle co nie podejdzie, rocznik 1998, mimo to wymaga szybkich i droższych wtryskiwaczy lpg za 70zł/szt, nie 70 za 4 sztuki. Drobna oszczędność, ale później trzeba wirtuoza do jej wystrojenia. No i kłopot gdy trafisz na montera posługującego się tylko przyciskiem "autokalibracja" w programie do lpg.

Moja tez 98 gaz ma ok 3 lat wtryskiwacze valtek a jesli doradzisz to jakie masz wtryskiwacze ? Jutro podam nazwe reduktora i reszte;)