Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przełącznik oświetlenia schodowy

30 Lip 2017 23:25 327 2
  • Poziom 1  
    Witam, proszę się nie śmiać jeżeli chodzi o elektrykę jestem totalny laik.
    Chciałem wymienić włącznik/wyłącznik oświetlenia na korytarzu u góry w domu 30 letnim.

Wygląda to tak :
    Dom parter + 1 piętro. Na korytarzu 2 lampy na dole i górze oraz 3 włączniki. Po wejściu do domu 1szy wlacznik zapala 2 lampy troszke wyzej po schodach 2gi wlacznik takze zapala 2 lampy i na samej gorze 3ci wlacznik takze zapala 2 lampy. Wymiana przelacznika dotyczy tego na samej górze wyciągnąłem stare kupiłem nowe no i mam 4 kable 3 fazy brązowe i 1 kabel czerwony bez napięcia. W nowym przelaczniku mam 3 wejscia tak jak i w starym w ktorym jedna faza byla polaczona z druga i podlaczona. No i wlasnie nie wiem podlaczylem 2 fazy + kabel czerwony i zostala mi 1 faza ktora nie wiem gdzie podlaczyc efekt wszystko swieci oprocz mojej lampy na gorze. I jeszcze jeden problem w tej chwili przy wylaczonym przelaczniku zarowka na dole jest caly czas delikatnie podswietlona jakies przebicie ? Dziękuję z góry za pomoc. :)
  • Poziom 16  
    Takie głupie pytanie:

Dlaczego nie próbowałeś podłączyć nowego włącznika w ten sam sposób, w jaki podłączony był dotychczasowy?