Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

- Yamaha RX v450 uszkodzona irda

31 Jul 2017 10:09 897 5
  • Level 13  
    Uszkodzenie polega na tym że po włączeniu wtyczki sieciowej przez 3 minuty odbiornik IR działa prawidłowo, później brak reakcji. Sterowanie amplitunerem działa tylko z przycisków na panelu. Pilot jest sprawny.
    Pytanie do praktyków. Czy to oznacza uszkodzony przegrzewający układ IR lub procesor sterowania? Zestarzenie kondensatorów?
    Potrzebny schemat.
  • Level 13  
    Dzięki za podpowiedz. Zdobyłem schemat, Analiza wskazuje na twój typ. Jutro zabiorę się do pracy. i zobaczę co jest na IC502 75.

Dodano po 16 [godziny] 46 [minuty]:

Na VC=4.9V a na VD=0V a powinno być po 5.1V.
    Gdzie kupić GP1UD271XK
    Czy ktoś próbował zastosować SFH 506-38 http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/45686/SIEMENS/SFH506-38.html
    Czy są inne zamienniki?

Dodano po 9 [godziny] 28 [minuty]:

Yamaha naprawiona, uszkoszony był U801. IRDA dopasowana z starych części.
  • Level 2  
    Czesc
    Mirejab mam to samo w swojej Yamasze. Czy zastowales zamiennik czy oryginalną diodę?
  • Level 13  
    Wygląda jak fotodioda ale, to kompletny odbiornik ze wzmacniaczem i filtrem pasmowym o nieco innej częstotliwości niż typowa, z tego co pamiętam to 38khz. Mi spasowała z napędu DVD Sharpa. Użyłem Oscyloskopu do wyselekcjonowania odpowiedniej (1-dnej z wielu).. Jak nie chcesz mieć problemów to kup orginał.
  • Level 2  
    Będę zmuszony kupić oryginalną, ponieważ nie mam takiej wiedzy technicznej żeby dobrać zamiennik. Najgorsze, że ciężko gdziekolwiek dostać tą fotodiodę. Dzięki za odzew