Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung WF0600NXW - brzydki zapach z węża dopływowego

pannamigotka86 31 Lip 2017 12:05 1035 8
  • #1 31 Lip 2017 12:05
    pannamigotka86
    Poziom 2  

Dzień dobry. Mam problem z pralką, otóż od jakiegoś czasu śmierdzi... szambem. Po wyczyszczeniu wszystkiego co się dało, okazało się, że brzydki zapach pochodzi z miejsca, o którym nawet bym nie pomyślała - z węża doprowadzającego wodę! Co w zasadzie ma sens, wszak smród pojawia się dopiero w chwili pobierania wody, i znika po przepłukaniu pralki, które muszę robić przed każdym praniem. Co gorsze woda "psuje się" w szalenie szybkim tempie, w mniej niż dobę. Odkręciłam dziś wąż, spuściłam wodę do wanny i po ponownym podpięciu do pralki smrodek nie pojawił się w pralce, co również potwierdza moją teorię, że jego jedynym źródłem jest wąż, a nie coś zalegającego w pralce. Niestety nie mam pojęcia co jest nie tak. Wąż jest podłączony bezpośrednio do baterii na wannie (takie zwyczajne dodatkowe pokrętełko). Czy za słabo lub za mocno odkręcona woda może mieć jakieś znaczenie? Jeśli chodzi o samo pobieranie wody przez pralkę nie zauważyłam żadnych problemów.
    Jakieś pomysły?

Dziękuję.

0 8
  • #2 31 Lip 2017 12:53
    Kenworth 18
    Poziom 31  

Witam.
    Czy woda, którą jest np. napełniana wanna z tej baterii też ma ten brzydki zapach?

0
  • #3 31 Lip 2017 15:27
    pannamigotka86
    Poziom 2  

Nie, nic takiego się nie zauważyłam. Fakt, że ten kran jest używany często w ciągu dnia, ale przypuszczam, że z nocy byłoby coś czuć.

0
  • #4 31 Lip 2017 15:41
    abart64
    Poziom 28  

Raczej nie ma "zasyfonowania" od strony odpływu i napełnianie pralki wodą wypycha powietrze ze smrodem który się dostał przez noc. Niemożliwe żeby bieżąca woda śmierdziała.
    Może wąż odpływowy źle ułożony i nie ma tego kolanka w którym powinna zostać woda izolując zapachy kanalizacji.

0
  • #5 31 Lip 2017 17:44
    Kenworth 18
    Poziom 31  

Może źle interpretuje to co napisała autorka tematu, ale autorka twierdzi, że zapach wydobywa się z węża dopływowego i woda w nim zgromadzona generuje ten zapach.
    Z własnych doświadczeń mogę powiedzieć, że zdarzyło mi się coś podobnego. Otóż najprawdopobniej pracownicy wodociągów usuwali jakąś awarię w wodociągu i po przywróceniu ciśnienia wody w wodociągu woda zabrała ze sobą brud który osadził się na filtrze węża czyli sitku, którego końcówka przykęcana jest do zaworu kulowego w ścianie.
    Gdy chciałem zrobić pranie woda do pralki wpływała z mniejszym ciśnieniem co skłoniło mnie do wyczyszczenia sitka w elektrozaworze i tego w zaworze w ścianie.
    Okazało się że na tym sitku w zaworze ściennym osadził się brud złożony chyba z resztek gnijących roślin czy czegoś w tym rodzaju a zapach był intesywny i nieprzyjemny czyli mówiąc wprost smród niemiłosierny.

0
  • #6 31 Lip 2017 23:09
    pannamigotka86
    Poziom 2  

Na 100% nie jest to wina węża odpływowego. Kiedy pralka stoi przez jeden dzień nieużywana, woda która została w filtrze nie śmierdzi absolutnie niczym, z węża odpł. także nic nie czuć. Smród pojawia się wyłącznie w czasie pobierania wody. Zresztą wąż odpływowy nie jest nawet podłączony do kanalizacji, tylko włożony do wanny, więc nie bardzo co miałoby się chyba cofać. Poza tym z pralki nie śmierdzi, gdy jest nieużywana, za to z odkręconego węża dopływowego- owszem, wylewają się resztki śmierdzącej szambem wody.

O jakie sitko w elektrozaworze chodzi? :) To które jest na granicy węża i pralki, czy też jest jakieś dodatkowe w elektrozaworach? Szczerze mówiąc nie przyglądałam się im. Rozumiem, że to w ścianie raczej odpada, skoro woda z tego kranu jest ok?

0
  • #7 31 Lip 2017 23:20
    Kenworth 18
    Poziom 31  

Najlepiej odkręcić wąż dopływowy po obu stronach czyli od pralki i baterii.
    W elektrozaworze pralki jest sitko czyli filtr, który wyjmuje się szczypcami.
    Przy baterii w wężu do niej przykręconym powinno być sitko na którym akurat w moim przypadku osadziły się te gnijące i śmierdzące resztki.... czegoś.
    Proponuję wyczyścić wszystko dokładnie.

0
  • #8 01 Sie 2017 11:14
    pannamigotka86
    Poziom 2  

Odkręciłam dziś wąż z obu stron. Od strony baterii bez zapachu, za to od strony pralki znajomy smrodek przy połączeniu/uszczelce. Zatem śmierdzą nie tyle resztki wody zalegającej w wężu co woda, która zalega przy połączeniu z pralką, przy uszczelce, sitku itp. Swoją drogą czy w niepracującej od doby pralce ma prawo zalegać w tym miejscu woda? Rozkręciłam dziś i umyłam wszystko co się dało na połączeniu, ale żadnych widocznych zanieczyszczeń nie było. Nie mam pomysłu czemu to miejsce generuje taki smród i to w tak ekspresowym tempie, skoro nie było żadnych stałych zanieczyszczeń, nawet osadów kamienia. Nie wiem skąd w tym miejsc bakterie takie jak te, które produkują gazy w szambie, bo zapach jest identyczny.

0
  • #9 01 Sie 2017 12:39
    Kenworth 18
    Poziom 31  

W podłączonym wężu do pralki zawsze będzie woda pod ciśnieniem nawet po zakręceniu dopływu wody. Skoro nie ma zanieczyszczeń to musiała by Pani popytać sąsiadów czy ktoś nie boryka się z podobnym przypadkiem. Jeśli tak to w takim wypadku jakość wody dostarczana przez wodociąg do domu lub mieszkania pozostawia sporo do życzenia.

Gdyby miała Pani toaletę ze spłuczką nie montowaną pod tynkiem to po zdjęciu pokrywy spłuczki powinna być analogowa sytuacja jak w przypadku pralki. Jeśli Pani takową posiada to może Pani sprawdzić czy taka sytuacja ma miejsce.

0