Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezpieczeństwo na linii produkcyjnej - Kolumny sygnalizacyjne Werma

Conrad.pl 31 Lip 2017 12:41 1188 2
 • #1 31 Lip 2017 12:41
  Conrad.pl
  Poziom 3  

  Bezpieczeństwo na linii produkcyjnej - Kolumny sygnalizacyjne Werma
  Niezależnie od tego, czy linie produkcyjne zaprojektowane są do produkcji żywności, podzespołów elektronicznych lub samochodów bezpieczeństwo pracy jest jednym z elementów zapewniających niezawodność ich działania. Kolumny sygnalizacyjne wraz z czujnikami, systemami wyłączania awaryjnego oraz kurtynami bezpieczeństwa są wymaganym i nieodzownym elementem maszyn oraz całych systemów produkcyjnych.

  Rozwiązania sygnalizacyjne WERMA cechują się ważnymi funkcjami monitorowania i sterowania, szczególnie w dziedzinie inżynierii mechanicznej i konstrukcji zakładów. Kolumny sygnalizacyjne gwarantują bezpieczeństwo, niezawodność i wydajność z pełną elastycznością dostosowania modeli do odpowiednich zastosowań. Elementy akustyczne i optyczne są łatwe do zainstalowania i proste w użytkowaniu.

  Ich główną cechą jest szybka ocena stanu danego procesu produkcyjnego w obrębie danego gniazda, danej maszyny lub na całej linii. W chwili wystąpienia sytuacji awaryjnej służą za wizualne i/lub akustyczne urządzenia ostrzegawcze.

  Sygnalizacja wizualna (świetlna), stosowana jest w systemach produkcyjnych lub innych systemach automatyki do sygnalizacji stanu pracy danej maszyn, linii produkcyjnych lub stanu pracy danego węzła. Ich zadaniem jest przede wszystkim komunikowanie służbom utrzymania ruchu stanów roboczych maszyn i urządzeń lub do prezentowania prostych instrukcji związanych z ich pracą. Dodatkową, ale bardzo ważną, funkcją jest ostrzeganie o awariach i zagrożeniach, jakie mogą powstać w ich wyniku lub o nieprawidłowym funkcjonowaniu danej maszyny czy linii, które może nieść ze sobą zagrożenie dla pracowników.

  Asortyment marki WERMA obejmuje:
  - Kolumny sygnalizacyjne
  - Sygnalizatory akustyczne
  - Sygnalizatory optyczne
  - Sygnalizatory optyczno-akustyczne
  - Akcesoria do sygnalizatorów

  Wszystkie posiadają wymagane certyfikaty i dopuszczenia na rynek europejski. Urządzenia sygnalizacyjne WERMA dają możliwość odpowiedniego dopasowania i dostosowania całości systemu ostrzegania do odpowiednich zastosowań. Skrócą również czas reakcji i czasy oczekiwania, umożliwiają także szybką reakcję pracowników na błędy i szybsze usunięcie problemów.

  W zautomatyzowanej produkcji i w wielkich halach maszynowych duże systemy są często obsługiwane przez niewielką liczbę pracowników. Może to oznaczać, że sygnały wizualne nie zawsze znajdują się w polu widzenia operatorów maszyn. W takich przypadkach niezbędny jest sygnał dźwiękowy. Połączenie alarmu wizualnego i akustycznego zapewnia bezpieczeństwo i niezawodność we wszystkich środowiskach przemysłowych.  Należy pamiętać, że stosowanie tego typu urządzeń regulowane jest dyrektywą maszynową 2006/42/WE opublikowaną 9 czerwca 2006 r. i obowiązującą od 29 grudnia 2009 r. na mocy Rozporządzenia Ministra Gospodarki z 21 października 2008 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla maszyn Dz.U. Nr 199, poz. 1228.

  Poznaj wszystkie urządzenia sygnalizacyjne WERMA>>

  Zgoda na publikację //gulson

  0 2
 • Sklep HeluKabel
 • #2 18 Sie 2017 17:02
  Radzio M.
  Poziom 33  

  Uważam, że prezentowana kolumna jest źle zaprojektowana. Zauważ, że kąt widzenia światła jest określony. Czyli pracownik spacerujący z drugiej strony maszyny nie widzi co pokazuje sygnalizator.

  1
 • Sklep HeluKabel
 • #3 18 Sie 2017 17:29
  czareqpl
  Poziom 29  

  Radzio M. napisał:
  Czyli pracownik spacerujący z drugiej strony maszyny nie widzi co pokazuje sygnalizator.

  Dlatego trzeba kupić dwa :)

  0