Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Power bank z baterii telefonu

31 Lip 2017 13:33 2205 4
  • Poziom 3  
    Witam, jak w temacie . Chodzi mi o to, że posiadam 3 baterie do telefonu Samsung Galaxy S3 o napięciu 3.7 V każda (są identyczne) i chciałbym coś z nich zrobić. Wiem ze jeśli połączył bym je równolegle uzyskał bym to same napięcie, ale większą pojemność. Potrafiłby ktoś pokazać jakbym mógł to zrobić? Jeśli trzeba mogę wysłać zdjęcie jak wyglądają styki baterii. Oraz mam pytanie co by było jeszcze potrzebne, przetwornica?
    Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Są dwie opcje:
    1. Łączysz plusy i minusy (połączenie równoległe), NIE robisz zwarcia tylko 1 + do 2 + oraz 1 - do 2 - i odpowiednio podczepiasz pod złącze w telefonie (tylko nie pomyl się bo grozi to uszkodzeniem telefonu!). Jednak miej na uwadze że taka "bateria" będzie za duża i będzie musiała być poza obudową telefonu.

2. Łączysz baterie j.w (równolegle), dołączasz do ich wyjść przetwornicę step-up z napięciem wyj. 5V (np. Pololu S7V7F5, znajdziesz w znanym sklepie dla robotyków). Wyjście przetwornicy podłączasz do odpowiednich przewodów złącza USB (takie jak w ładowarce do telefonu). UWAGA: nie pomyl się przy podłączaniu do złącza, ja raz spaliłem tak telefon! Dodatkowo do tego jeszcze jakaś ładowarka tych ogniw, poczytaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2625222.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1449911.html

Tą pierwszą raczej odradzam, to jest tylko rozszerzenie pojemności, a typowy powerbank to opcja 2.

Zakładam że umiesz lutować i masz podstawową wiedzę nt. elektroniki.
  • Poziom 3  
    Dobrze już rozumiem, mógłby mi ktoś jeszcze powiedzieć w jaki sposób mogę połączyć takie baterie? Owszem plus do plus minus do minusa i będzie równolegle, ale tu jest 4 styki i nie do końca wiem jak, oraz pytanie czym to połączyć?
    Edit: foto
    Power bank z baterii telefonu
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Nawet na tym zdjęciu widać że styki + oraz - są oznaczone. Plus to pierwszy od prawej patrząc na zdjęcie a minus trzeci od prawej, dla pewności sprawdź miernikiem jak taki posiadasz, pozostałe to kontrola stanu i ładowania baterii. Jak chcesz ładować taki pakiet telefonem do którego pasują to musisz tak polutować żeby to weszło do telefonu(mało cyny oraz cienkie druciki lub tasiemka miedziana). A jak jakąś inną ładowarką to pamiętaj że ładując zbyt dużym prądem elektronika wewnątrz baterii może odciąć ładowanie.
  • Poziom 3  
    Dziękuję za pomoc, po wykonaniu postaram się wstawić😃