Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VPN L2TP mikrotik wolno działa

31 Jul 2017 21:34 1896 9
  • Level 9  
    Witam, po wielkich trudach udało mi się zestawić połączenie i teraz mam problem, internet T-mobile około 20-30MB/s wyciąga po stronie gdzie mam mikrotik i serwer L2TP, łączę się klientem z internetem 10MB/s a mimo to program księgowy typu klient serwer pracuje bardzo powoli, kilka minut trwa samo uruchomienie a nie jest to duża aplikacja jak i baza.
    Mam wrażenie, że mam coś jednak źle ustawione ponieważ na kliencie pokazuje mi się default gateway 0.0.0.0 i maska 255.255.255.255 niezależnie od tego czy ustawię "używaj domyślnej bramy sieciowej" czy nie. Dodatkowo odblokowałem port do połączenia RDP w firewall, podczas połączenia jakieś pakiety przechodzą a wyświetla błąd że nie można połączyć bądź nie ma takiego komputera. Dodatkowo wszystko działa jedynie po adresie IP a po nazwie komputera już nie tak jak to ma miejsce w sieci LAN. Próbowałem z różnych miejsc się łączyć i jest to samo, problem pewnie leży po stronie konfiguracji mikrotika.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 43  
    Wszystko jest jak należy, pewnie blokuje ci limit upload -u.

lokalizacja1 - download1/upload1
    lok2 - down2/up2

transfer lok1=>lok2 = MIN(upload1, download2)
    transfer lok2=>lok1 = MIN(upload2,download1)

teraz sobie wstaw liczby i oblicz prędkości przesyłu. lok1<=>lok2
  • Level 9  
    Lokalizacja 1 -download 15Mb/s upload 18Mb/s
    Lokalizacja 2 - download 27Mb/s upload 0.75Mb/s.
    Mierzone speedtestem więc pewnie nie miarodajnie. Na mikrotiku podczas połączenia przy ppp pokazuje mi wysyłanie wahające się od 20kb/s do 1Mb/s
  • Level 43  
    to koreluje z 0.7mbs, zatem blokuje cię upload w tym kierunku.

Dodano po 1 [minuty]:

Do połączenia VPN zwykle _NIE_ używamy 'użyj zdalnej bramy domyślnej'
  • Level 9  
    Dziwne jest to że z innej lokalizacji z lepszymi parametrami łącza też tak wolno działa
  • Level 43  
    Za mało szczegółów podałeś,

Narysuj schemat, obie lokalizacje, zaznacz down/upload każej lokalizacji i zaznacz prędkości osiągalne i kierunki transferu jak testujesz.

Na MT sprawć zużycie CPU (winbox) w czasie transferu.
  • Level 9  
    Jak najlepiej to testować?
  • Level 43  
    Ja używam iperf3.exe to testów na dwóch komputerach po obu stronach tunelu VPN.

komp1: iperf3 -s
    komp2: iperf3 -c ip-komputera-1, iperf3 -R -c ip-komputera-1
  • Level 9  
    Połączyłem się chwilowo z domu z neostrady bardzo słabej, 3.5Mb/s down, 0.7mb/s up i logując się do mikrotika widzę tak:
    Pobierając jakiś plik do siebie z udostępnionego folderu prędkość windows pokazuje 200-300KB/s a wysyłając duży plik 1GB 100-300KB/s czasami nawet spada do 0....
    Cpu podczas tych operacji:
  • Level 43  
    Jaka prędkość transferu bez VPN-a ?