Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWE6520 - mruga dioda z kranem

pin54 01 Sie 2017 08:10 396 1
 • #1 01 Sie 2017 08:10
  pin54
  Poziom 2  

  Trochę poczytałem o innych przypadkach na forum i doszedłem do wniosku, że po prostu padł elektrozawór. Rozkręciłem pralkę wyciągnąłem elektrozawór... Napiszę co zrobiłem dalej, żeby się nie okazało, że źle interpretuję wyniki 'badania' :), bo niestety, ale moje pojęcie o elektryce i elektronice jest słabiutkie. Zmierzyłem opór na obu elektrozaworach - na obu jest taki sami. Na wszelki wypadek podpiąłem jeszcze zasilanie do obu - oba wydają jakiś dźwięk, czyli tak jak by działały. Nie sprawdzałem ich tylko z podpiętą wodą. W każdym bądź razie wygląda na to, że działają.

  Następne co zrobiłem to wpiąłem miernik napięcia w kostki (najpierw w jedną, potem w drugą) do których podłączony był elektrozawór i włączyłem pralkę. Jeżeli chodzi o rezultat na mierniku, to za każdym razem był taki sam, czyli nic, ale dioda z kranem zapalała się czasami od razu po przekręceniu programatora, a czasami dopiero po naciśnięciu przycisku Start, wtedy zwykle też zapala się dioda od filtra.
  Czyli (jeżeli wszystko zrobiłem dobrze) wygląda na to, że pralka w ogóle nie podaje napięcia do elektrozaworu po włączeniu.

  Czy coś jeszcze mogę sprawdzić sam, żeby zlokalizować usterkę, czy pozostaje telefon do serwisu? Jeżeli coś jeszcze mogę sprawdzić, to napiszcie proszę też, jak się do tego dostać (o ile nie jest w 'pudełku' z programatorem), bo filmy na yt są robione dla 'poziomych' pralek, a po obejrzeniu mojej stwierdziłem, że chyba do góry nogami trzeba ją obrócić, żeby ją rozebrać.

  0 1
 • #2 04 Sie 2017 21:14
  guciq
  Poziom 18  

  Pralki ładowane od góry rozbiera się ściągając boczną ścianę. A co do usterki to sprawdź czy nie jest poprostu zapchany wąż doprowadzający wodę, a raczej sitko które jest przy którymś z końcu. Filtr i wąż odprowadzający też sprawdź, niektóre pralki najpierw wypuszczają wodę zanim zaczną program.

  0