Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gdzie dostanę owalną grzałkę do bojlera elektromet WGJ?

jajo100 01 Aug 2017 09:42 1746 2
    jajo100
    Level 8  
    Gdzie dostanę owalną grzałkę do bojlera elektromet WGJ? Przeszukałem sklepy i nic, grzałka chyba się spaliła, wywala bezpiecznik, bojler to 140l Elektromet poziomy , przez 6 lat nic nie było robione, czego się spodziewać, czy wymieniać grzałkę jeżeli taką znajdę, lub jaki zamiennik zastosować, czy lepiej wymienić cały bojler?, dorzucam foto. Może ktoś pomoże jak wymienić grzałkę, wepchnąć ją do środka?. Gdzie dostanę owalną grzałkę do bojlera elektromet WGJ?
    https://obrazki.elektroda.pl/8122332800_1501573579.jpg
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    stanislaw1954
    Level 43  
    Po spuszczeniu wody, odpiąć przewody, odkręcić centralną nakrętkę M8, zdjąć mostek metalowy. Grzałkę wraz z metalowym owalem wcisnąć do środka, następnie obrócić i wyjąc z bojlera. Grzałkę odkręcić od metalowej podstawki. Kupić nową, przykręcić i włożyć do bojlera. Dobrze jest kupić nową uszczelkę gumową - oring.Przed montażem dobrze wyczyścić miejsce pod uszczelkę.
    jajo100
    Level 8  
    Grzałka okazała się spalona, była zespolona więc wyciąłem starą i wkręciłem nową po wywierceniu otworów wiertłem 14mm. Montaż grzałki dopiero po włożeniu owalu z oringiem do bojlera, gdyż nowa grzałka i pewnie każda inna ma głębokie mocowanie z nakrętką M20 i nie mieści się po przekręceniu w pozycję boczną po zewnętrznej stronie zbiornika, Dzięki za opis. Dla potomności dołączam specyfikacje a raczej patent tego bojlera.