Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kuchni - jak przygotować łącza przed instalacją kuchni?

HarryDyn 01 Sie 2017 11:27 285 5
  • #1 01 Sie 2017 11:27
    HarryDyn
    Poziom 2  

Witam, mam do podłaczęnia lodówkę z dyspenserem wody i lodu, zmywarkę, pralkę, piekarnik, okap oraz czteropalnikową płytę indukcyjną i dwupalnikową płytę elektryczną. Jak powinienem przygotować łącza, żeby to wszystko móc podłączyć? Jak podłączyć obie płyty do kabla 3 fazowego i czy dojścia wody przedstawione na zdjęciu wystarczą do pralki, zmywarki, kranu i lodówki i jakie zawory oraz gniazdka/łącza dokupić żeby to wszystko podpiąć?
    Podłączenie kuchni - jak przygotować łącza przed instalacją kuchni?
    Proszę o łopatologincze wyjaśnienie, jako że nie jestem z branży instalatorskiej. Z góry dziękuję.

0 5
  • #2 01 Sie 2017 11:47
    krakarak
    Poziom 39  

Łopatologicznie informuję, że montaż powinien wykonać instalator, fachowiec.

0
  • #3 01 Sie 2017 11:50
    PeCeZu
    Poziom 15  

Witam,

HarryDyn napisał:
    mam do podłaczęnia lodówkę z dyspenserem wody i lodu, zmywarkę, pralkę, piekarnik, okap oraz czteropalnikową płytę indukcyjną i dwupalnikową płytę elektryczną.

Kolega chce to wszystko podłączyć na tym jednym biednym przewodzie wystającym ze ściany?

Czytając:
    HarryDyn napisał:
    jako że nie jestem z branży instalatorskiej
    proponuje mimo wszystko zawołać fachowca który to zrobi dobrze.

0
  • #4 01 Sie 2017 11:54
    krakarak
    Poziom 39  

@HarryDyn nie ma co robić to zarejestrował się i założył temat, wg niego zabawny. Dobrze, że nie dopisał spawarki, tokarki i hydroforu...

0
  • #5 01 Sie 2017 11:59
    madamsz1
    Poziom 18  

To ja mogę tokarkę podłączyć w kuchni :), bo mam chyba doprowadzone 5x4mm i całą siłę :)

Mariusz

0
  • #6 01 Sie 2017 12:29
    HarryDyn
    Poziom 2  

Witam, nie przewodów elektrycznych jest sporo w tym jeden trojfazowy nie widoczny na zdjeciu. W sumie jest 11 wyjść elektrycznych w ścianie na gniazdka plus wyżej kilka na światła no i jedno trójfazowe. Bardziej chodzi mi o ilość o to jakie zawory muszę kupić by wodę doprowadzić do wyżej wymienionych urządzeń i czy dwie płyty (indukcyjna i elektryczna) da się podłączyć do jednego przewodu trójfazowego.

Dodano po 3 [minuty]:

Co do fachowców to właśnie dlatego założyłem wątek, ze mimo pełnej opcji wymierzenia przeprowadzonej przez fachowców z ikei i fachowych montażystów i zapewnień, że po zakupie kuchni oni wszystko zrobią, właśnie się zwinęli, bo nie było zaworów i gniazdek, o czym nie byliśmy uprzedzeni przy zamawianiu kuchni z wyposażeniem.

0