Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELL U2312HM - połowa ekranu z przeplotem i inna barwa

01 Sie 2017 12:54 2196 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    Problem jak w temacie użytkownika @doomel27.
    Prawa strona ekranu nagle przełącza się w tryb z przeplotem, tak jakby obraz nagle był wyświetlany co drugą linię w poziomie. W dodatku zmienia się barwa tej strony ekranu, w odcień czerwieni oraz widoczne są ruchome pasy o szerokości ok. 5mm, przesuwające się z góry do dołu.
    Efekt taki pojawił się pierwszy raz rok temu, po czterech latach użytkowania monitora i sam zniknął po upływie ok. miesiąca, zanim zdążyłem oddać monitor do serwisu. Po upływie roku problem powrócił. Zauważyłem, że stało się to ponownie w sezonie letnim, gdy temperatura otoczenia znacznie wzrasta.
    Dodatkowo wykluczam usterki związane z kartą graficzną lub sterownikami, gdyż po odłączeniu przewodu DVI (czarny ekran), na "uszkodzonej" części monitora, żarzy się ostatni, najdłużej wyświetlany obraz w moim przypadku pulpit Windy7.
    DELL U2312HM - połowa ekranu z przeplotem i inna barwaIMG_201708...123539.jpg Download (2.26 MB)
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    na "uszkodzonej" części monitora, żarzy się ostatni, najdłużej wyświetlany obraz w moim przypadku pulpit Windy7.

Matryca!

p.s
    Tematy o tzw. ghosting matryca,
    Póki działa użyj programu Aida64 i odczytaj nazwę matrycy
    lub Monitor Asset Manager 2.5 Link
    Aida chyba lepsza.
  • Poziom 2  
    DELL U2312HM - połowa ekranu z przeplotem i inna barwapulpit..jpg Download (391.63 kB) DELL U2312HM - połowa ekranu z przeplotem i inna barwapulpit..jpg Download (282.3 kB)

Kompletnie się na tym nie znam. A ww. efekt czasem się wyłącza i ekran działa jak najbardziej poprawnie. Więc to nie jest stałe uszkodzenie. Od dwóch dni akurat ekran jest "zepsuty" i w ciągu tego czasu "naprawił" się sam od siebie może dwa razy, na czas kilku sekund by ponownie się żarzyć na różowo.
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Cytat:
    Kompletnie się na tym nie znam.

Serwis lub ktoś z forum , ogłaszają się.

Matryca eIPS, W-Led, "zakodowana " p.nr. przez Dell
    - np. LM230WF3-SLD1
    Podobnie :
    LM230WF3(S2)(D6) są w monitorach Philips.
    LM230WF3(S2)(D2) jw. w AOC.
    Wada fabryczna matryc> rózowo na prawej stronie!
    Uszkodzenie wewnątrz matrycy
    - po okresie uzytkowania , to model z maj 2013

W UK te modele miały 3-lata gwarancji od daty zakupu.
    Posyłasz do serwisu Dell foto tylnej scianki z nr. fabr. , foto uszkodzenia , dane i zamian otrzymasz potwierdzenie gwarancji i nr. potwierdzenia i nr.tlf. gdzie masz zadzwonić. Dalej już prosto....dzwonisz i kurier przywozi nowy monitor ,(stary zabierze po kilku dniach zapakowany w karton od nowego)

p.s
    Jeden z kilku filmików , ten model , to samo uszkodzenie Link
  • Poziom 2  
    W Dell Polska nie uzyskałem informacji na temat okresu gwarancji mojego modelu, ale prawdopodobnie wynosiła ona dwa lata. Jeżeli by natomiast wynosiła trzy, to też nie mam czego szukać u nich, bo zakupiłem ww. monitor w sierpniu 2013 r.
    Pozostaje mi zakup nowego monitora, a szkoda :(
    Dzięki za pomoc.