Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra RMS 401 Hania - Źródło dźwięku jack

Odwdzieczesie 01 Sie 2017 19:10 411 3
  • #1 01 Sie 2017 19:10
    Odwdzieczesie
    Poziom 1  

Cześć,

Niestety już dawno nie zaglądałem do elektronicznych schematów i nie umiem odpowiedzieć na pytanie (czy w ogóle jest możliwe) aby do radia UNITRA RMS 401 Hania źródłem dźwięku był kabel jack połączony z odtwarzaczem mp3/telefonu. Schemat jest dostępny w tym temacie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic770866.html

Naprawdę dziękuję za pomoc to dla mnie ważne :)

Z góry chciałbym podziękować za pomoc i obiecać, że postaram się pomóc w działach, w których mógłbym się przysłużyć gdyż jest to mój pierwszy post.

0 3
  • #2 01 Sie 2017 20:30
    tad_reula
    Poziom 16  

Aby zbytnio nie wchodzić w elektronikę, zrób tak: zamontuj gniazdo słuchawkowe mini-jack (może w miejsce istniejącego, którego nie będziesz używał). Połącz styki gniazda z miejscami na schemacie zaznaczone czerwonymi strzałkami. Potem łączysz radio ze źródłem muzyczki za pomocą kabelka, który zakończony jest dwoma wtykami mini-jack. Radio przełączasz w pozycję MAGNETOFON i to wszystko. Mówiąc krótko- podajesz sygnał na zaznaczone miejsca. Moim zdaniem, jest to najprostsze rozwiązanie.Unitra RMS 401 Hania - Źródło dźwięku jack

0
  • #3 01 Sie 2017 20:38
    D214d3k
    Poziom 39  

Między selektorem wejść a R401 (kanał prawy), R402 (kanał lewy).
    Albo dorobić drugi selektor wybierający między źródłem wewnętrznym a zewnętrznym albo uruchamiać play bez kasety (jeśli bez wciśnięcia play nie działa).

0
  • #4 01 Sie 2017 21:10
    tad_reula
    Poziom 16  

Po przełączeniu na MAGNETOFON zasilane są końcówki mocy, więc nie trzeba używać PLAY, a R401 i R402 łączone sa z zaznaczonymi miejscami i nie trzeba dodatkowych przełaczników .

0
  Szukaj w 5mln produktów