Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa głośnika Bluetooth

LLVL 02 Sie 2017 11:31 672 2
  • #1 02 Sie 2017 11:31
    LLVL
    Poziom 1  

Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwsz post, cieszę się, ze mogę dołączyć do tego forum.
    Chciałbym zbudować własny Glosnik Bluetooth, nie mam tylko pojęcia w jaki sposób dobiera się wzmacniacz do głośnika. Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie to powiedzcie mi jaka musiała by być tam bateria, żeby muzyka mogła grać przez powiedzmy 5/7 godzin. Czy ma to być aku 12/6V czy jakieś baterie...? Czy jest możliwe aby zamatować Glosnik np.170W blaupunkta. Box na ten zwstaw mógłby mieć do30/25 cm. I jeszcze jedno z czego można by wykonać takie pudełko albo gdzie je kupić? Dzięki wielkie za każda odpowiedz, pozdrawiam!

• #2 02 Sie 2017 12:08
    czareqpl
    Poziom 24  

1. Witamy
    2. Wzmacniacz ma mieć moc nie większą niż głośnik
    3. Parametry baterii są zależne od zastosowanego wzmacniacza oraz oczekiwanego czasu pracy
    4. Możesz zamontować dowolny głośnik, którego moc znamionowa jest większa lub równa mocy wzmacniacza
    5. Obudowę możesz zrobić z drewna, plastiku lub kartonu. Użyj głowy i wyobraźni. Tutaj nikt nie będzie poświęcał dodatkowego czasu aby wyszukiwać Ci takie materiały.

Na początek proponuję zestaw o mocy 20W:
    Wzmacniacz 2 x 10W o małych stratach: PAM8610
    Moduł Bluetooth: BT BK8000 lub XS3868 OVC3860
    Moduł przetwornicy aby zasilić moduł bluetooth: MP1584EN
    Akumulator: AKUMULATOR ŻELOWY AMG 12V 7Ah
    Układ ładowania: Możesz użyć prostownika samochodowego lub zasilacza sieciowego 12V/0.7A
    Głośnik: Może być ten co masz

Przy maksymalnej mocy zestaw powinien pograć około 3-3.5h. Czas możesz wydłużyć montując większy akumulator lub ściszając muzykę.

• #3 02 Sie 2017 12:27
    MiernikZKauflanda
    Poziom 17  

Cytat:
    Możesz użyć prostownika samochodowego lub zasilacza sieciowego 12V/0.7A

Ja bym prostownika nie używał do ładowania, proponowałbym użycie normalnej ładowarki do małych akumulatorów żelowych. Zasilacz sieciowy też średnio bo ma napięcie 12V a akumulatory mają napięcie ładowania trochę większe.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1658569.html temat o ładowaniu akumulatorów.

Cytat:
    Wzmacniacz 2 x 10W o małych stratach: PAM8610

Będzie jeszcze potrzebny drugi głośnik jeśli chcemy mieć 2 x 10W, bez drugiego będzie 1 x 10W.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME