Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic tx-p50st50e - jak podłączyć cyfrowo dźwięk do kina domowego

misopi 03 Sie 2017 06:01 564 5
  • #1 03 Sie 2017 06:01
    misopi
    Poziom 9  

Podpowiedzcie proszę jakiego typu cyfrowe wyjście dźwięku ma Panasonic tx-p50st50e. Instrukcja nie wskazuje tego jednoznacznie a chwilowo nie ma kto mi pomóc zdjąć ze ściany telewizora, tak bym mógł to sprawdzić samodzielnie. Telewizor wisi we wnęce - jednoosobowo nie zdejmie się go. A może ktoś ma ten (lub podobny) model i mógłby pstryknąć fotkę wyjść audio. Z góry dziękuję.

Michał

0 5
  • Pomocny post
    #2 03 Sie 2017 07:29
    piotrek22101
    Poziom 39  

To znalazłem o nim.
    " Wyposażony w 3 złącza HDMI, w tym jedno ARC(wyjście dźwięku),2 x USB, złącze słuchawkowe, cyfrowe wyjście audio (optyczne) oraz LAN. Jest przygotowany do współpracy z WiFi." Z tego co widziałem na zdjęciach,gniazdo jest od dołu.

0
  • #5 03 Sie 2017 08:20
    barteksmrek
    Poziom 23  

Minimum wysiłku zajęło by poszukanie w Google.

0
  • #6 04 Sie 2017 16:42
    misopi
    Poziom 9  

mirex napisał:
    W którym miejscu podstawowa instrukcja obsługi nie jest jednoznaczna?...

Gdyby na 11 stronie opisano Optical Audio Out byłoby jednoznacznie. Ale dziękuję :)

Dodano po 1 [minuty]:

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Niestety swojego problemu nie rozwiązałem.

Telewizor (jak w tytule) potrzebuję połączyć z kinem domowym Bose Lifestyle 48, tylko do oglądania telewizji -> od TV do kina. Chodzi jedynie o wyprowadzenie dźwięku. Kino domowe ma wejścia: optyczne (1 sztuka, zajęte dekoderem SAT), oraz coaxial digital audio (dla każdego ze źródeł osobne, TV wciąż wolne), a także zwykłe chinch. Wyjście optyczne z TV musiałbym przekonwertować do coaxial (tak już mam zrobione dla konsoli x-box). Co polecacie - powyższą kombinację (optyczne+konwerter+coaxial) czy cinche, a jeśli to drugie to jak wyprowadzić dźwięk z telewizora?

Z góry dziękuję za 1. wyrozumiałość i cierpliwość, 2 wszelkie porady.

Michał

0