Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana IMEI *#war0anty# - legalna czy też nie ?

02 Sie 2005 17:28 5798 7
  • Poziom 18  
    Preszkolona kadra Allegro (wymiatacze które unlockują BB5 telepatycznie :mg:) usunęła moje aukcje z programem KarwosSuite, motywując swoje działania:

"Uprzejmie informuję, że Pańska aukcja została usunięta, ponieważ zgodnie z opisem aukcji oferuje Pan program
    umozliwiający zmianę numeru IMEI w telefonach komórkowych, co nie jest zgodne z polskim prawem."

Każdy kto choć troche zna się na budowie telefonów Nokia DCT4, zdaje sobie sprawe że mój program nie zmienia IMEI faktycznego, który móglby być ewentualnie użyty do "legalizowania" kradzionych telefonów, lecz tylko menu warranty które w nijaki sposób nie miesza się do logowania się do sieci, etc, a celem tego była przebudowa IMEI po ewentualnej wymianie UEM-a, lub też w przypadku gdy po wgraniu "virgin' PM'a IMEI ustawia się na jakieś "egzotyczne'. Nie jestem prawnikiem - nie znam się na polskim prawie i tu moje pytanie, czy póki nie tykam imei które "komunikuje" się z bts-ami i dzięki niemu loguje się do sieci - pozostaje to legalne, czy też nie?

Pozdrawiam,
    karwos
  • Użytkownik usunął konto  
  • Admin grupy GSM
    Popieram Cię karwos w 100% że jest to legalne, skoro odbudowa imei służy do naprawy, popsutego imeia itp. to jest to legalne, nie legalne jest zmienianie numeru celem odblokowanie fonka zablokowanego przez operatorów, i jeszcze takie coś trzeba udowodnić, aby można było kogoś za to ukarać.
    Po drugie zmiana numerów nadwozia w samochodzie jest nielegalna ale jeżeli numery uległy uszkodzeniu np. podczas wypadku, to można je nabić spowrotem w całkiem legalny sposób. Więc piszę jeszcze raz: jeżeli jest to naprawa lub zmiana imei celem naprawienia telefonu, a nie zamierzone zmienienie celem naprawy telefonu zablokowanego to jest to jak najbardziej zgodne z prawem III RP.
    <to jest moje zdanie> więc nie daj się tak łatwo tym patafianom z allegro.
    pozdr
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Cała sprawa opiera się o art. 306 kk i 270 § 1 kk Tylko administracja Allegro pewnie nie ma pojęcia co w niej pisze.

http://prawo.hoga.pl/_akty_prawne_full.asp?strona=&id=74&pg=21

W kodeksie karnym pisze jasno, że zabronione jest usuwanie i przerabianie itp , ale nie pisze, że nie można sprzedawać sprzętu do tego.
    Przestępstwo popełnia ten kto zmieni ten numer i podaje go jako prawdziwy, a nie ten kto posiada do tego sprzęt.
    Wybikaków numerycznych (numeratory)też nie powinno się sprzedawać, bo można przebić tym jakiś numer na czymś.

Nasuwa mi się tu dowcip który kiedyś przeczytałem w necie oto kawałek:

"Proszę wysoki sądzie oskarżyć mnie i o gwałt, bo do tego też mam sprzęt przy sobie":D
  • Poziom 18  
    Tak samo jakby usuwali aukcje tym, co sprzedają noże, bo ktoś przecież może kogoś tym zabić. Bez sensu. Wysłałem maila, zobaczymy co wyszkolona kadra odpisze.

Pozdrawiam, i dzięki za pomoc,
    karwos
  • Poziom 17  
    Osoby na allegro, które niby dbają o porządek pozwoliły zrobić śmietnik w kategoriach jakimś poradnikom. A wileokrotnie usuwają uczciwe aukcje. Fakt, że nie znają się na telefonach, ale na prawie to powinni się znać. A kontakt w takich sprawach jest ciężki, bo zostawiają maile bez odpowiedzi. Nie wspomne o tym, że jest coraz więcej oszustów. Rocznie daje im zarobić paresetek, a takich użytkowników jak ja są tysiące, i boli mnie serce jak widze bałagan. Może się to kiedyś zmieni.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zmodyfikuj opis aukcji i nie zamieszczaj tego screena z numerem i po ptokach bo te barany nie zrozumieją i tak.Miałem takie zwały z cymbałami jak wystawiałem czasem jakiś dekoder typu 1430 lub Philips 6010 poprostu nadgorliwcy klikają na ikonkę naruszenia zasad a te bezmyślne matoły obligatoryjnie usuwają ludziom aukcje.
    Mam nadzieję że ten incydent nie zniechęca cię do pisania wersji 2.0 ?
  • Poziom 16  
    Często mam ten sam problem, ludzią sie nudzi (może to konkurencja) i klikają na "zgłoś naruszenie zasad" a ci z działu weryfikacji nie czytają nawet aukcji i odrazu kasują.