Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 206, Seo Perfect B2002 - "Programowanie" cichego uzbrojenia

santana_uk 03 Aug 2017 12:54 1110 3
    santana_uk
    Level 11  
    Kupiłem auto (P206) z zamontowanym alarmem Seo Perfect B2002 (tak wynika z papierów). Problem w tym że alarm uzbraja i rozbraja się głośno (pika syreną) co nie jest ani fajne ani legalne (zakaz w UE).
    Jak wynika z instrukcji zmiana tej funkcji to 4 krotne włączenie wyłączenie stacyjny w ciągu 7s. Niestety ta metoda nie działa.
    W/g instrukcji po 3 krotnym wł/wył i pozostawieniu na włączonej alarm powinien diodą wymrugąć swoją konfiguracje ( typ auta, etc).
    Ta opcja również nie działa, dioda miga standardowo i nigdy się to miganie nie kończy.
    Sprawdziłem czy info ze stacyjki dochodzi do alarmu (uzbroiłem alarm siedząc w środku i właczłem stacyjkę co uruchomiło alarm)
    PS. Odnalazłem przewód awaryjny i ten zdaje się pracować dobrze, resetuje alarm, uruchamia tryb awaryjny po zwarciu (dioda świeci się ciągle).

Pytanie co tu jest nie tak? Może jednak przewód stacyjki jest źle podłączony? Może sprawdzić miernikiem czy jest na nim 12V ewentualnie czy mogę go podłaczyć pod + i w taki ręczny sposób próbować zaprogramować?

Opcja ostateczna czy mogę po prostu uciąć przewód od syreny?
    piotrekwoj1
    Level 39  
    santana_uk wrote:
    Opcja ostateczna czy mogę po prostu uciąć przewód od syreny?

Jeżeli alarm jest Ci zbędny to tak a jaką masz tam syrenę ?
    Niektóre mają kluczyk do rozłączania.
    santana_uk
    Level 11  
    carrier wrote:
    W perfect z 2002r nie ma możliwości wyłączenia pikania

Czyli instrukcja kłamie?

a co z innymi funkcjami ze stacyjki jak "wymiganie" diodą aktualnych ustawień?

EDIT

Zgodnie z podpowiedzią jednego z instalatorów wykonałem operację właczania i wyłączania stacyjki w wyciąganiem kluczyka i wygląda na to że zadziałało. Do zamknięcia.