Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W211 kombi - Nie działa zamek tylnej klapy

03 Sie 2017 13:53 6126 5
 • Poziom 24  
  Klapa elektrycznie zamykana. Po naciśnięciu czerwonego przycisku klapa się opuszcza lecz nie dociąga jej zamek, można ją normalnie unieść do góry. Oczywiście info na desce, że klapa nie zamknięta. Czy dysponuje ktoś może tym kawałkiem schematu? Ewentualnie jakieś sugestie?
 • Poziom 37  
  No, przy czymś takim, to musisz mieć jakiś czujnik informujący o domknięciu klapy i potrzebie uruchomienia zamka celem zamknięcia. Na razie jakiś siłownik tylko dociąga klapę.
  Na allegro jest takie coś "silownik-czujnik-klapy-mercedes-e-klasa-w211-kombi", "MERCEDES W211 KOMBI SILOWNIK ZAWIAS CZUJNIK KLAPY"
  W zamku też masz jakieś czujki.
  A może to jakiś złamany przewód buda/klapa ?
 • Poziom 24  
  No właśnie jakieś czujniki, tylko jakbym miał schemat to bym wiedział jakie czujniki i jak przebiega wiązka, żeby ją sprawdzić. Jak się nie zna zasady działania to ciężko.
 • Poziom 37  
  http://w211.eu/viewtopic.php?t=57&p=922
  Czujniki czujnikami, coś tam pokazują czemuś, masz jak sprawdzić co ? Tam na forum radzili sobie bez schematów, bo i usterki raczej takie bardziej mechaniczne, niż elektryczne, i schemat i tak by nie pomógł.
  Możesz czekać na schemat, ale wiesz, ktoś przyjdzie, i zapyta o błędy, a w efekcie to i tak wyjdzie że padł silnik czy coś. Ja bym zajrzał i bez schematu :) No i poczytał.
 • Poziom 24  
  Pewnie poniekąd masz racje, ale metodą prób i błędów to raczej ciężko sprawdzić zamek do którego dochodzi 10 przewodów i do tego jest teoretycznie nierozbieralny.
 • Poziom 24  
  Wymieniłem zamek na zregenerowany i wszystko działa.