Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć mikrofon? Brak portu.

03 Sie 2017 14:48 1188 20
  • Poziom 4  
    Witam. Otóż kupiłem mikrofon Trust Starzz,tutaj link do mikrofonu: https://www.morele.net/mikrofon-trust-starzz-microphone-16973-412629/
    Chcę go podłączyć do komputera. Problem w tym, że różowy port do którego powinien być podłączony mikrofon jest już zajęty przez kabel od głośników. Głośniki mam takie: https://www.morele.net/glosniki-komputerowe-media-tech-mt-3325-mt3325-284324/

Są one podłączone do różowego i zielonego portu i dodatkowo zasilane przez kabel podłączony do gniazdka. Oczywiście wiadomo, że mógłbym za każdym razem odłączać głośniki od tego różowego portu i podłączać mikrofon, ale po pierwsze to jest uciążliwe, a po drugie potrzebuje podłączonych głośników i mikrofonu naraz. Nie wiem co ma teraz zrobić. Mam jeszcze niebieski port, ale jak podłączy się pod to mikrofon to on nie działa, nic nie nagrywa.
  • Spec od komputerów
    W oprogramowaniu dolaczonym do karty nie masz opcji zmiany typu portu?
  • Poziom 43  
    Kolobos napisał:
    W oprogramowaniu dolaczonym do karty nie masz opcji zmiany typu portu?

Musi być jeżeli głośnik gra na różowym porcie.

Co to za model płyty głównej?
  • Poziom 38  
    Przecież w tym pilocie kablowym od głośników masz gniazdo do mikrofonu, więc tam mozesz podłączyć mikrofon albo odłączyć głośniki od różowego portu bo on w tej konfiguracji jest używany tylko dla mikrofonu i podłączyć mikrofon bezpośrednio do gniazda na płycie głównej. To są głośniki stereo więc wystarczy im zielony kabel.
  • Poziom 5  
    Na upartego możesz zakupić rozdzielacz minijack, stosuje się go najczęściej w laptopach gdzie zwykle jest jedno gniazdo minijack 3,5mm.

Moderowany przez DriverMSG:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Spec od komputerów
    @Smith81 jak to ma niby dzialac ze zwyklym gniazdem? Zastanow sie troche.

Autor wszystko co trzeba, wystarczy odpowiednio podlaczyc lub ustawic, nie potrzeba cudowac.
  • Poziom 5  
    Kolobos napisał:
    @Smith81 jak to ma niby dzialac ze zwyklym gniazdem? Zastanow sie troche.

Autor wszystko co trzeba, wystarczy odpowiednio podlaczyc lub ustawic, nie potrzeba cudowac.

Rozdzieliłby gniazdo mikrofonu, do którego obecnie ma podłączone głośniki na dwa, dzięki czemu mógłby podłączyć głośniki jak i mikrofon jednocześnie. Jest to cudowanie, ale wydaje mi się, że jest to też jakieś rozwiązanie ?
  • Spec od komputerów
    > dzięki czemu mógłby podłączyć głośniki jak i mikrofon jednocześnie

Przeciez to nie bedzie dzialac. Do tego jest potrzebny port combo.
  • Poziom 5  
    Być może coś źle zrozumiałem, ale czy aby te głośniki nie wykorzystują gniazda mikrofonu tylko do jego przedłużenia (wejścia na mikrofon w pilocie) ?
  • Poziom 43  
    Smith81 napisał:
    czy aby te głośniki nie wykorzystują gniazda mikrofonu tylko do jego przedłużenia (wejścia na mikrofon w pilocie) ?

Dokładnie tak.
  • Spec od komputerów
    Wykorzystuja, zostalo to juz napisane wczesniej. Dlatego mozna podlaczyc mikrofon do glosnikow i tez powinno dzialac.
  • Poziom 5  
    Kolobos napisał:
    Wykorzystuja, zostalo to juz napisane wczesniej. Dlatego mozna podlaczyc mikrofon do glosnikow i tez powinno dzialac.

Tak więc czy zastosowanie rozdzielacza, nie sprawi, że będzie działał mikrofon, a także przedłużenie gniazda w pilocie ?
  • Poziom 43  
    Smith81 napisał:
    Tak więc czy zastosowanie rozdzielacza, nie sprawi, że będzie działał mikrofon, a także przedłużenie gniazda w pilocie ?

Tylko po co dwa mikrofony?

Smith81 napisał:
    stosuje się go najczęściej w laptopach gdzie zwykle jest jedno gniazdo minijack 3,5mm.

To co opisałeś nie nada się do takiego zastosowania.
  • Poziom 5  
    Kiedyś miałem jakiś tani rozdzielacz, nie sprawdzałem jak działa w gnieździe mikrofonu, ale sprawdzał się w przypadku gniazda głośników - można było podłączyć 2 urządzenia do odtwarzania dźwięku jednocześnie np. głośniki i słuchawki. Sądziłem, iż w wypadku mikrofonu będzie podobne zastosowanie.
  • Poziom 4  
    Niestety pojawił się jeden problem.

Ale najpierw dzięki wielkie wszystkim za rady. Rzeczywiście głośniki działają nawet jak odłączy się ten różowy kabel co oznacza,że jest to tylko przedłużenie do wejścia w pilocie od głośników. Kupiłem ten mikrofon Trust Starzz spod tego z tego sklepu https://procpu.pl/p/1755/31718/trust-starzz-sluchawki-i-mikrofony-multimedia.html

Problem jest taki,że mój komputer nie wykrywa tego mikrofonu. Kiedy kliknę prawym przyciskiem na ikonkę dźwięku na dole po prawej stronie i następnie kliknę urządzenia do nagrywania to wyskakują mi 3 opcje . Mikrofon,który jest wyłączony, mikrofon który jest nie podłączony i wejście liniowe. Kiedy podłączyłem mikrofon Trust Starzz to dalej są te 3 opcje do wyboru a powinna się przecież włączyć 4 ikonka z nazwą mikrofonu. Oczywiście próbowałem wybrać tą pierwszą opcje czyli ten mikrofon który jest wyłączony. Kliknąłem prawym przyciskiem myszy i wybrałem opcję włącz. Potem ustawiłem czułość itp. Ale mikrofon nic nie nagrywa. W ogóle jak się odłączy mikrofon zupełnie od komputera to ta opcja z tym mikrofonem dalej jest i jest napisane ze jest włączone. Ta opcja już była dawno temu. Wygląda na to,że komputer w ogóle nie wykrywa mi nowego mikrofonu. Próbowałem instalować sterowniki od Realteka. Jak się zainstaluje te sterowniki to głośniki nagle nie działają i nie da się w ogóle wejść do panelu sterowania Realtek. Nie pojawia się ikonka po prawej stronie na dole a powinna. Próbowałem przez folder gdzie te sterowniki się zainstalowały ale w co bym nie kliknął to nie działa.Nie wiem co teraz zrobić bo brakuje mi pomysłów. Podłączałem mikrofon zarówno do pilota od głośników jak i z tyłu komputera do różowego portu.Bez różnicy. Przy zainstalowanych sterownikach tak jak mówiłem głośniki nie działają a mikrofon również nie działa.

Komputer jest nowiutki,kupiony 3 miesiące temu.
    Tutaj podaje specyfikacje komputera :

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB GDDR5 (192 Bit) 2xDVI-D, HDMI, DP, BOX
    Procesor Intel Core i5-7400, 3GHz, 6MB, BOX
    Płyta główna ASRock H110M DVS R3.0, H110, DDR4, SATA3, DVI-D, microATX
    Pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 8GB(2x4GB), 2400MHz
    Dysk Toshiba P300
    Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W
    Obudowa SilentiumPC Gladius M35
    Monitor BenQ GW2270HM
  • Poziom 5  
    W urządzenia do nagrywania nie masz konkretnych urządzeń - mikrofonów, tylko same gniazda, które mogą służyć do podłączenia urządzeń do nagrywania, więc nie pojawi się 4 po podłączeniu mikrofonu. Najprawdopodobniej są to gniazda minijack różowe na:
    1)froncie obudowy
    2)tyle obudowy
    3)wejście liniowe (niebieskie) na tyle
    Podłącz mikrofon, a następnie kliknij na jeden z mikrofonu w oknie urządzeń do nagrywania prawym, i wybierz opcję:
    1)włącz
    2)ustaw jako urządzenie domyślne
    3)ustaw jako domyślne urządzenie komunikacyjne.
  • Poziom 43  
    Sterownik pobrałeś gdzie?
    http://www.asrock.com/mb/Intel/H110M-DVS%20R3.0/index.pl.asp?cat=Download&os=Win1064
    masz od asrocka
    tu od producenta
    http://www.realtek.com/downloads/
    Odinstaluj obecne przed instalacją innych. Odłącz wszystkie urządzenia audio (wyciągnij wszystkie jacki z gniazd) na czas zabawy ze sterownikami.
  • Poziom 21  
    Canarino napisał:
    Problem jest taki,że mój komputer nie wykrywa tego mikrofonu. Kiedy kliknę prawym przyciskiem na ikonkę dźwięku na dole po prawej stronie i następnie kliknę urządzenia do nagrywania to wyskakują mi 3 opcje . Mikrofon,który jest wyłączony, mikrofon który jest nie podłączony i wejście liniowe. Kiedy podłączyłem mikrofon Trust Starzz to dalej są te 3 opcje do wyboru a powinna się przecież włączyć 4 ikonka z nazwą mikrofonu. Oczywiście próbowałem wybrać tą pierwszą opcje czyli ten mikrofon który jest wyłączony. Kliknąłem prawym przyciskiem myszy i wybrałem opcję włącz. Potem ustawiłem czułość itp. Ale mikrofon nic nie nagrywa. W ogóle jak się odłączy mikrofon zupełnie od komputera to ta opcja z tym mikrofonem dalej jest i jest napisane ze jest włączone.

Tak jak napisał powyżej Smith81, nie pojawi się czwarta opcja, nie jest to mikrofon z interfejsem USB który mógłby "przedstawić się", a tylko wtedy nazwa byłaby widoczna w oknie wyboru, dodatkowo korzystasz ze złącz które w komputerze już są, więc jedyne co powinno się zmienić to status jednego ze złączy z "odłączony" na "podłączony" lub podobnie.
    Włącz mikrofon, ustaw jako domyślny w ustawieniach sprawdź czy nie jest wyciszony i jak ustawiona jest czułość, sprawdź też jak sytuacja wygląda w sterowniku/programie od karty dźwiękowej, zdarza się sytuacja w której "ulepszacze" dźwięku tłumią go znacząco.
    Sprawdź też ustawienia programu do nagrywania, może ma on możliwość wyboru urządzenia z którego przechwytuje dźwięk.
    No i na koniec sprawa może i najgłupsza, sprawdź czy mikrofon i gniazdo na płycie są sprawne - podłącz inny mikrofon, sprawdź na innym komputerze.
  • Poziom 5  
    Możesz też sprawdzić czy mikrofon nie jest wyciszony w oknie urządzeń do nagrywania lub w aplikacji sterownika. Czasem się zdarza, że aplikacja dostarczana przez producenta karty muzycznej ma dodatkową opcję wyciszenia mikrofonu.