Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo G500 - AMD Radeon- nie można poprawnie zainstalować żadnych sterowników

canrinha 03 Aug 2017 18:21 1089 7
 • #1
  canrinha
  Level 6  
  Witam. Zakładam ten temat,bo jestem już bezradna. Problem jest skomplikowany,jednak postaram się skupić na głównych aspektach.
  W związku z problemami z grafiką w The Sims 4 postanowiłam zainstalować sterowniki do AMD Radeona HD 8500m series w moim Lenovo g500,system win 8.1. Pobrałam najnowsze ze strony AMD,instaluje się dobrze,jednak po ponownym uruchomieniu wyskoczył komunikat, że sterowniki są nieprawidłowe lub coś w ten deseń a w menadżerze obie karty graficzne (zintegrowana Intel HD Graphics) mają wykrzyknik i kod 43. Przywróciłam system do stanu sprzed instalacji sterów i po problemie, ale gra się w ogóle nie odpala. No to w takim razie sterowniki ze strony Lenovo - to samo,znowu przywracanie,gra znowu nie odpala. Być może to błąd samej gry,reinstalki jeszcze nie robiłam, ale póki co niepokoi mnie jeszcze jedna rzecz,mianowicie karty w menedżerze są ustawione tak:
  Lenovo G500 - AMD Radeon- nie można poprawnie zainstalować żadnych sterownikówLenovo G500 - AMD Radeon- nie można poprawnie zainstalować żadnych sterowników

  I po tym długim wstępie teraz tak:
  1) Czy to oznacza,że system nie posługuje się Radeonem do gier mimo iż jest włączony i wszystko niby z nim ok?
  2) Co z tymi sterownikami? Czy jest jakiś sposób żeby działały nowsze niż te z 2013/2014 roku skoro komputerowi nic dosłownie nie pasuje?
 • Helpful post
  #2
  seba259
  Level 2  
  Takie coś?

  Nie można uruchomić The Sims 4 z kartą graficzną w tym systemie. Upewnij się, że karta graficzna spełnia wymagania minimalne i zainstalowane są najnowsze sterowniki wideo.
  Dodano po 20 [minuty]:
  Dobra, jak już zreinstalujesz grę i dalej nie będzie działać to zrób restart systemu. Jeśli dalej nie będzie działać to wejdź w Menedżer Urządzeń (wyszukaj w menu Start), znajdź Karty Graficzne, wybierz prawym przyciskiem myszy kartę zintegrowaną, daj Właściwości, Sterownik i odinstaluj, restart, powtórz wszystko tym razem zamiast odinstaluj daj zaktualizuj, restart i to samo z drugą kartą. Jeśli dalej nie działa to wejdź jeszcze raz w Menedżer, kliknij prawym na kartę zintegrowana i ją wyłącz, teraz spróbuj, jeśli dalej nie działa to będę musiał się wysilić i pogrzebać w necie. (pamiętaj o każdym restarcie systemu - to najważniejsza opcja naprawy czegoś w komputerze). A jeśli chodzi kod o 43 to jest to błąd sterowników, występować może również w kartach Nvidii. Taki błąd może być spowodowany wszystkim.
 • #3
  canrinha
  Level 6  
  Nie,nawet żadnego komunikatu tylko po prostu jeszcze przed intrem na moment gra się zawiesza i bez niczego wyłącza. Niemożliwe żeby nie spełniła wymagań całkiem, ponieważ wcześniej działała,bez szału z detalami ale działała. Tylko od niedawna zaczęły się tekstury niektóre nie wczytywać i stąd pomysł z zainstalowaniem sterów. Jutro spróbuję jeszcze reinstalki,bo już dzisiaj cały dzień z tym walczę i już nie mogę patrzeć na Radeona XD. A co z tą magistralą,ktoś podpowie?
 • #4
  Dra98
  Moderator of Computers service
  Przy włączonym Windows update jest możliwość wyszukania i instalacji nowszych sterowników?
  Na stronie ATI najnowsze do tej karty to - Crimson ReLive Edition 17.7.1 Optional z 7/14/2017.
  Można również zaktualizować sterownik do karty Intel na stronie Lenovo są starocie.
 • #5
  canrinha
  Level 6  
  @gerber333 Jeszcze nie, też już parę dni się męczę :/
  @Dra98 Instalowałam najnowsze sterowniki tylko problem w tym że komputerowi one nie pasują bo jak pisałam po ponownym uruchomieniu wywala błąd w menedżerze i obok Raedona 8500 jest łamane na Raedon RT coś tam co w ogóle jest dla mnie abstrakcja totalna o. O

  Dodano po 13 [godziny] 31 [minuty]:

  Dobra,aktualizacja: Po reinstalce Simsy sie już uruchamiają,jednak martwi mnie czy aby na pewno na Radeonie... Już więcej żadnych sterowników nie wgrywam bo nie mam na to siły
 • #6
  seba259
  Level 2  
  Jeszcze trochę porad.
  Chyba masz tam aplikację sterownika karty Radeon? Jeśli tak to powinna być tam gdzieś opcja wyboru karty do gier, do oglądania, itp. Również chyba w większości gier (może też w Simsach) jest wybór w ustawieniach wyświetlania/ekranu/rozdzielczości/obrazu/grafiki (każdy nazywa tę opcję inaczej) wybór urządzenia do wyświetlania. Tak więc jak gra działa to wszystko w porządku.
 • #7
  canrinha
  Level 6  
  @seba25 Teoretycznie mam opcje "konfiguruj przełączanie grafiki" i dla przykładu chrome ustawione pod oszczędzanie energii a simsy na wysoką wydajność ale nie ma czegoś takiego jak w Nvidii że prawym na ikonke i uruchom z procesorem graficznym o dużej wydajności nad czym ubolewam bo naprawdę nie wiem czy komputer słucha xD No ale chyba na tym Intelu od siedmiu boleści gra by chyba nie poszła?
 • #8
  Patrick04
  Level 15  
  Na Intelu gra by się zacinała raczej. Już kilka laptopów męczyłem z konfiguracją Sims 4 - za każdym razem pomogło przeinstalowanie gry - tak jak u Ciebie. Podobne problemy są z Fifa 17.