Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosa spalinowa Maruyama. Zatarty silnik po pierwszym koszeniu w tym roku.

eurotips 03 Sie 2017 19:49 3816 13
  • #1 03 Sie 2017 19:49
    eurotips
    Poziom 35  

Nie wiem co mnie podkusiło aby wydać 1500 zł za kosę producenta o którym nikt nie słyszał, zasugerowałem się opinią sprzedawcy no i tym że kupowałem w sklepie firmowym Husqvarny.
    W ubiegłym roku nie było z nią żadnych problemów, ale po zimie już przy pierwszym koszeniu zgasła w czasie pracy i już nie udało się jej odpalić. Jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się że kosa ....jest zatarta. Ponoć lałem nieodpowiednie paliwo albo nie dodałem do paliwa oleju. Tylko że na tym samym paliwie z tej samej beczki piła łańcuchowa Stihl praktycznie nie gasła bo wiadomo co się cięło na wiosnę i w jakich ilościach, a Stihl nadal chodzi jak zegarek.

Sklep się wypiął, odmówił naprawy gwarancyjnej i powołuje się na opinię autoryzowanego serwisu, co w takiej sytuacji można zrobić?

0 13
  • #2 03 Sie 2017 20:09
    lord232!
    Poziom 27  

Nic nie zrobisz, kolega miał dwie piły łańcuchowe Husqvarny i obie szlag trafił. Piły oddał do serwisu w Żywcu. Oddali rozebrane (w częściach). Diagnoza - nadmierne używanie. Zmienił na Stihl i tnie dalej i sobie chwali.

0
  • #3 03 Sie 2017 20:13
    osiniak75
    Poziom 31  

Jaki stosunek oleju do paliwa był w tej beczce? Piła to nie to samo co kosa, może potrzebowała innej mieszanki.

eurotips napisał:
    Sklep się wypiął, odmówił naprawy gwarancyjnej i powołuje się na opinię autoryzowanego serwisu, co w takiej sytuacji można zrobić ?
    Naprawić odpłatnie, zatrudnić własnego rzeczoznawcę, ustalić przyczynę usterki i iść do sądu lub kupić nową kosę najlepiej marki Stihl by nadawała się do tankowania z jednej beczki z piłą.

0
  • #4 03 Sie 2017 20:21
    eurotips
    Poziom 35  

I piła i kosa potrzebują oleju w proporcji 1:40. To raczej nie to, haszczy też nią nie kosiłem,
    obawiam się że wydam kasę na naprawę i będzie powtórka z rozrywki, nie będę naprawiał póki nie poznam prawdziwego powodu wystąpienia usterki, wcale nie mam pewności że rzeczywiście o zatarcie chodzi, nie widziałem na własne oczy jak wygląda wnętrze silnika.

0
  • #5 03 Sie 2017 20:26
    Tomasz Downacki
    Poziom 12  

Zaoszczędziłeś przy zakupie a straciłeś na użytkowaniu. Aby tego nie zatrzeć to trzeba stosować 40l oleju na 1l benzyny. Tragedia.

0
  • #6 03 Sie 2017 20:31
    eurotips
    Poziom 35  

Ale ta kosa to ponoć 100% Made in Japan, kosztowała 1500 zł a nie 150, chyba nie doczytałeś bo niby na czym zaoszczędziłem? trochę tańsza od Stihla, ale bez przesady, to nie rodowity chinol który potrzebuje mieszanki 1:25.

0
  • #8 03 Sie 2017 21:34
    patryk44gks
    Poziom 15  

Ja używam sprzętu oleo-mac cena niższa od stihla, a jakość jest naprawdę dobra mam kose oraz pilarkę już 18 lat i sprawują sie obie dobrze oczywiście nie są używane codziennie ale swoję robią

0
  • #9 03 Sie 2017 21:58
    Heinzek
    Specjalista Sieci, Internet

Tomasz Downacki napisał:
    Aby tego nie zatrzeć to trzeba stosować 40l oleju na 1l benzyny. Tragedia.

Tragedia 40 litrów oleju... rozumiem że to ma być na odwrót :)

Strumien swiadomosci swia napisał:
    To nic nie zmienia na 2,7 litra Pb ma być 100ml oleju i to ori sthil lub husqvarna.

Wycinek z instrukcji do oleju Stihl:
    Kosa spalinowa Maruyama. Zatarty silnik po pierwszym koszeniu w tym roku.

Ta proporcja dotyczy sprzętów Stihla i lepiej nie stosować takiej mieszanki do innych sprzętów.

Namieszane paliwo ma też swoją trwałość dlatego najlepiej mieszać w mniejszych ilościach aby nie trzeba było go magazynować. Najlepiej nie używać paliwa "starszego" niż miesiąc.

0
  • #10 04 Sie 2017 00:02
    mychaj
    Poziom 30  

Ta sama proporcja jest w pilarce Husqvarny, kosę NAC mam z marketu i tam pisało 1:25, ale ciężko odpalała i gostek z serwisu husqvarny powiedział aby lać tak jak do pilarki - śmiga aż miło już drugi rok a mam 3000 mkw do koszenia i dostaje ostro w kość.
    Fakt że nie należy trzymać paliwa rozrobionego z olejem i nie odpalać na starym - lepiej wylać.

0
  • #12 04 Sie 2017 08:29
    eurotips
    Poziom 35  

Stawiam na zbyt cienki szlif w aluminiowym cylindrze, kosa nie została zatarta przez użytkownika tylko zbyt cienka warstwa szlifowana zjechała się po jednym sezonie. Działka 10 arów, kosa używana tylko do podkaszania po kosiarce, coś mi tu śmierdzi na kilometr, nawet najtańsza z marketu służyłaby dłużej. Chyba skuszę się na niezależną ekspertyzę, możecie podpowiedzieć komu to dać do zbadania i ile to może kosztować?

0
  • #14 05 Sie 2017 18:56
    ledka
    Poziom 13  

Witam,
    Pewnie silnik był źle wyregulowany . Czy występowało czterotaktowanie na maksymalnych obrotach ?
    Pozdrawiam.

0