Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nord Elektronik Ne2055 - Miernik częstotliwości TTL kilka pytań.

axdam99 03 Aug 2017 21:01 1413 6
Tespol
    axdam99
    Level 14  
    Witam.
    Mam miernik częstotliwości Nord Elektronik Ne2055.

Moje pytania:
    1)Pomyślałem że do zestawu dokupię preskaner, w instrukcji jest podany model, ale jest ciężko dostępny i drogi. Czy jest jakaś tańsza alternatywa?

2) Miernik ma wejście TTL 2,5Vpp, co należy zrobić aby mierzyć sygnał sinusoidalny?

3)Chciałbym go wykorzystać przy przestrajaniu radioodbiorników. Rozumiem że potrzebny jest jakiś konwerter z sinusa na TTL, dodatkowo chciałbym to mierzyć na odległość poprzez cewkę heterodyny (np. cewka na cewkę). Wiem że na pewno będzie przesunięcie 10,7MHz.
  • Tespol
    eldomek
    Level 18  
    Jako miernik częstotliwości możesz użyć skaner radiowy. Te urządzenia są wielokrotnie tańsze niż przyrządy pomiarowe i można ich użyć do wielu innych celów.
  • Tespol
    axdam99
    Level 14  
    @gumisie To nie tylko do tego celu. A może by wykozystać tą część z BF314?
    gumisie
    Level 43  
    axdam99 wrote:
    A może by wykorzystać tą część z BF314?
    Nie bardzo, ponieważ jest to wzmacniacz a nie układ formowania TTL. Do tego Twojego miernika można by było za adoptować np. ten preskaler, lub zbudować ten układ. (robiłem swego czasu).
    Pozdrawiam.
    gumisie
    Level 43  
    axdam99 wrote:
    Jakie pasmo przenoszenia?
    30 MHz - 1,3 GHz, podział 1:64. Cewkę podłączasz przez kondensator do wejścia preskalera. To rozwiązanie podane przez Ciebie jest dość ciekawa i w miarę przystępna cena lecz może powstać problem, on ma podział 1:128 i tu moje pytanie: do jakiego podziału jest dostosowany ten Twój częstotliwościomierz, 64 czy 128?.
    Pozdrawiam.